14 KARGO ELEMANI KİMYASAL MADDEDEN ZEHİRLENDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Darıca’da bir kargo firmasında taşınmak üzere bir firmadan teslim edilen ve içinde kimyasal madde bulunan malzemenin nakliyesi sırasında sızıntı meydana gelmesinden dolayı 14 kargo elemanı zehirlendi. 4 kargo elemanı hastanede tedavi altına alındı.

Kocaeli Valiliği konu hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; ‘’16.11.2023 günü saat 11:45 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezine Darıca ilçemizde faaliyet yürüten bir Kargo firmasına  ait işyerinde zehirlenme ihbarı yapılması üzerine Valimiz Seddar Yavuz’un talimatlarıyla bölgeye Ambulans, İtfaiye, AFAD ve güvenlik birimleri yönlendirilerek çevre güvenliği dahil gerekli tadbirlerin alınması sağlanmıştır.

İlk belirlemelere göre  taşınmak üzere bir firmadan teslim edildiği anlaşılan ve içinde kimyasal madde bulunan malzemenin nakliyesi sırasında sızıntı meydana gelmesinden kaynaklı geçici zehirlenme olayının yaşandığı tespit edilmiştir.

Olaydan etkilenen 14 firma çalışanının genel durumları iyi olmakla birlikte, 4’ünün hastanelerde takipleri devam etmektedir. Bahse konu madde ise 110 ekiplerine bağlı Kimyasal olaylara müdahale ekibince  olay yerinden güvenli bir şekilde alınarak gerekli incelemelere başlanılmıştır.

Olayla ilgili çok yönlü inceleme başlatılmıştır.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap