AK PARTİ SEÇİM STARTINI DARICA’DAN VERDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
9 Min Okuma

AK Parti Darıca İlçe Başkanlığı 55. Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan konuşmalarda 31 Mart yerel seçimlerinde hedefin 13’te 13 yapmak olduğu ifade edildi.

Toplantıya; MKYK Üyesi İlyas Şeker, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri; Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Erhan Sarıdede, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, AK Parti İl ve ilçelerin kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri, meclis üyeleri, belediye başkan aday adayları Ufuk Acay ve Ahmet Hakan Hocaoğlu ile partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunasının ardından şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu. Toplantının Divan Başkanlığını Siyasi Hukuki İşler Başkanı Sadık Öztürk, Divan üyeliklerini ise Yasemin Civek, Faruk Muslu, ve Kezban Ünlü yaptı. Daha sonra konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı AK Parti Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar yaptı. İlçe Başkanı Şakar konuşmasında şunları söyledi;

MASA BAŞI SİYASETİ YAPMIYORUZ

‘’4 aylık kısa süre içersinde sahada derneklerimizle, vakıflarımızla , kıymetli Darıca’lı hemşehrilerimizle bir arada olmaktan istişare etmekten hiçbir zaman geri durmadık. Masa başı siyaset yapmayı kendimizde bir seçenek olarak hiçbir zaman görmedik. Bütün kademelerimizle  sahada,derdi olanla dertlenen,mutluluklara ortak olan her daim yan yana halk ile beraber olmayı tercih ettik ve Allah’ın izniyle bu böyle olmaya  devam edecektir.

1240 YENİ ÜYE

Göreve geldiğimiz 12 Eylül 2023 tarihi itibariyle  öncelikle teşkilat yapılanmalarımızı tamamladıktan sonra, il başkanlığımızın talimatları doğrultusunda üye çalışmalarımıza hız verdik ailemize katılım sağlayan 1240 yeni üyemiz de bu çalışmalarımızın meyvesidir. Yalnızca  aralık ayında 900 yeni üye yaparak  büyük bir başarı elden eden tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkürü borç biliyorum.

31 MART’TA EN BÜYÜK DESTEK DARICALILARDAN

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tevazu, samimiyet, gayret sözleriyle sıkmadık el, girmedik gönül bırakmayana dek genel başkanımız cumhurbaşkanımızı, il başkanımızı Darıca’da en iyi şekilde temsil etmek ve bu mukaddes davada cumhurbaşkanımızın yolarkadaşlığına laik olabilme arzusuyla var gücümüzle değil tüm gücümüzle 31 Mart yerel seçimlerinde en büyük desteğin geçmişte olduğu gibi bugünde Darıcadan geleceğini beyan ediyoruz. 31 Mart hedefimize giden yolda birlik, beraberlik ve kardeşlik şarkılarını her zamankinden daha gür sesle söyleyeceğiz. Her gün azmini ve inancını yeni baştan tazeleyen Darıca teşkilatları olarak 31 Mart hedefine emin adımlarla ilerleyeceğiz.

DARICA’DA SEÇİM KAZANMAK BİR DERT YOK

Henüz 6 ay önce ülkemize sunulan cumhurbaşkanı adayını kendi partilerine genel başkan olarak dahi laik görmeyen zihniyetlere karşı hamdolsun Darıca’da seçim kazanmak gibi bir derdimiz yok. inşallah,en yüksek oy ile cumhur ittifakımız ile birlikte  halka hizmet, hakka hizmettir anlayışını yeniden Darıca’da hakim kılacağız.

4,5 YILDA GÜZEL İŞLER YAPTIK

İlçe Başkanı Köksal Şakar’ı konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, şunları söyledi;Dört buçuk yıl önce sizlerle beraber bu yola çıktığımızda Büyükşehir Belediye başkanımızla birlikte çok güzel işler yaptık. Gerçi şu bir gerçek ne kadar eser yaparsak yapalım aslolan gönül belediyeciliği. Geçmiş dönem ilçe başkanı arkadaşımızla da aynı süreci beraber yaşadık. Hafta sonu demek 30 tane 40 tane düğün demek, bizim için akşam demek hasta ziyareti demek sabah cami cemaatiyle bir araya gelmek demek. 

Yaptığımız işlerden ziyade vatandaşımızın acı gününde iyi gününde kötü gününde olduk mu aslolan o kalıyor. Bildiğimiz problemler var onlarla alakalı da yol haritalarımız mevcut, inşallah Büyükşehir Belediye başkanımızın öncülüğünde onlarıda yoluna koyacağız. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.’’

GÜÇLÜ İRADEYEİ KORUMAMIZ GEREK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’da toplantıda yaptığı konuşmada; Bugüne kadar nasıl yol yürdüysek bundan sonra da aynı hızda yol yürümeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü bir şekilde bu iradeyi, vizyonu korumaya devam etmesi için. Ama bu vizyon nasıl?  Bu vizyon Türk Cumhuriyetlerine uzanan uzakdoğuya uzanan ortadoğuya uzanan balkanlara uzanan yaklaşık 300-400 milyonluk bir coğrafyaya hitap eden o hinterlandı da içine alan bir büyük Türkiye vizyonu. O vizyonun gerçekleşmesi için bu yerel seçimlerde de o desteği devam ettirmemiz gerekiyor, biliyorum ki siz bugüne kadar yorulmadan ev çalıştınız bundan sonra da çalışacaksınız. Şimdiden önümüzdeki seçim sürecinde göstereceğiniz gayretten dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

SİYASİ HAYATIN KAHRAMANLARI 12 MİLYON ÜYE

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cemil Yaman toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi;’’

Liderimiz Cumhurbaşkınımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gücünü sizden alıyor. Dolayısıyla bizim için mevkilerin makamların ünvanlarımızın hiçbir önemi yoktur. Bizim derdimiz davamız sevdamız sizsiniz bu partinin bu siyasi hareketin kahramanları 12 milyon üyemizdir.Bu partinin bu davanın kahramanları ana kademelerimizdir, belediye başkanlarımızdır. Yani bu davaya bu millete hizmet eden sizlersiniz bizim kahramanlarımız. İnsanların ve milletlerin kader anları vardır bu aziz milletin önemli kadar anlarından biri de 14 ve 28 Mayıs seçimleridir bu seçimlerden verdiğiniz desteklerden dolayı her birinize çok çok teşekkür ediyoruz ama 31 Mart yerel seçimlerinde davamıza katılan yeni üyelerimize ve bütün arkadaşlarımıza kapı kapı çalışacağız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bu aziz milletin derdini davasını sevdasını neden AK Parti neden Cumhur ittifak neden bizler diye derdimizi davamızı iyi anlatmamız lazım. Yaklaşmakta olan seçimlerde belediye başkan aday adayı olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Mevcut belediye başkanlarımız görevlerinin başında devam ederler etmezler nasiptir ama bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı her birine özellikle de Türkiye’de model belediye başkanlığı yapan Cumhuriyet Halk Partili bütün belediye başkanları bütün belediyelerinin toplamından daha fazla yatırım yapan büyükşehir belediye başkanına teşekkür ederim.’’

KOCAELİ’DE 13’TE 13 YAPACAĞIZ

AK Parti İl Başkanı Şahin Talus yaptğı konuşmada;Seçim öncesi ilçe danışma toplantılarının ilkini yapıyoruz. 16 Ocak’a kadar inşallah bütün ilçe danışmalarımızı bitireceğiz Eylül ayından beri teşkilat olarak 1240 üye kardeşimizi Darıca teşkilatlarına kazandırdılar onlardan Allah razı olsun. Siyasetle ilgisi olan ülkenin milletin insanlığın derdine siyaset-i merhem olmak isteyen bütün hemşirelerimi aktif üye olmaya seçim maratonunda bizimle birlikte koşmaya davet ediyorum.

Seçim süreci yaşıyoruz, 2019’da olduğu gibi herkes zaten bir kişinin belediye başkanı adayı olacağını biliyor. Biz hem belediyelerimiz hem aday adaylarımızın süreci Kocaeli’de birlik beraberlik içinde götürüyoruz. Az bir zaman kaldı biraz sabır sonuçta herkesin gönlünde bir aslan yatıyor nasipse yakında açıklanacak. Cumhurbaşkanımızla ilçe başkanımız belediye başkanımız büyükşehir belediye başkanı, ilçe il gençlik kolları bir toplantı gerçekleştirdik. Ben orada Cumhurbaşkanımıza tüm teşkilatlardan güç alarak Cumhur ittifakı olarak ‘sayın cumhurbaşkanım İnşallah 13’te 13 yapacağız’ dedim. Önemli olan birlik beraberliğimizi korumamız önemli olan safları sık tutmamız. ‘’ şeklinde konuştu.

31 MART’TA YİNE 2014 GİBİ OLACAK

MKYK Üyesi İlyas Şeker’de konuşmasında seçimlerden 13-0 alark çıkacaklarını söyledi. Şeker; ‘’Ben özellikle gerçekten belediye başkanımıza, teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Darıca gerçekten her zaman bizi mutlu eden ilçemizdir buraya geldiğimizde programlarda olsun hizmetlerde olsun Allah razı olsun her zaman ifade ettiğim gibi mutlu ediyorlar bu nedenle çok teşekkür ediyoruz. Mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini Allah’a şükür yüzümüzün hakkıyla tamamladık İnşallah 31 Mart’ta da yerel yönetimlerle ilgili seçimlerimizi tamamlayacağız. Tıpkı 2014’te olduğu gibi Kocaeli’de 13-0 olarak inşallah tamamlayacağız bu konuda teşkilatlarımızın hazır olduğunu görüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Konuşmalarının ardından partiye yeni katılan üyelerin rozetleri protokol üyeleri tarafından takıldı. Bu arada toplantıda Emeklilikte Adalet Arayan Derneği (EMADDER) üyeleri de sorunlarının çözümü için hazırladıkları dosyayı Milletvekili Cemil Yaman’a teslim ettiler.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap