BAKANLIK OKULLARIN GELİRLERİNE GÖZ DİKTİ!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Bu yıl kullanılan ders kitaplarının geri dönüşümü bakanlık destek hizmetleri tarafından toplanmasına eğitim camiasından tepki geldi. Önceki yıllarda kullanılmış ders kitaplarının okul aile bünyesinde toplanarak okullara bir katkı sağlandığını ileri süren Eğitim İş Sendikası Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Bülent Metin, bu kararın kısıtlı bütçeleri olan okullarda ekonomik sıkıntı yaratacağını açıkladı.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Bülent Metin şu görüşlere yer verdi;’’Önceki yıllarda okullardan kullanılmış ders kitaplarının okul aile birlikleri bünyesinde toplanılıp değerlendirilmesi isteniyordu. Bu sene destek hizmetleri genel müdürlüğünce gönderilen yazıda toplanan ders kitapları ile defter ve atık kağıtların il ve ilçelerde uygun yerlerde toplanması ve satışına ilişkin genel müdürlüğün açıklaması beklenilmesi istendi.

Bu durum okul yöneticileri ve okul aile birliklerince tepkiyle karşılandı. Okulların kısıtlı bütçeleri gittikçe daralırken giderleri her gün artmakta olduğu malumdur. Bakanlık mokul gelirlerine göz dikmişken okul ödenekleri günümüz şartlarına uygun hale getirip okullarda yardımcı personel, güvenlik görevlisi, temizlik malzemesi gibi zorunlu hizmetlerin tamamını karşılayacak mıdır bunu merak ediyoruz. ‘’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap