BALIKÇI BARINAĞI VE MARİNADA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Darıca’nın yıllardır kanayan yarası olan Balıkçı Barınağı ve Marina projesinde çalışmalarda sona gelindi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, mini marinada son dokunuşların yapıldığını söyleyerek marinanın yakın zamanda işletme çalışmalarına da başlanılacağını söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, uzun süredir atıl durumda bekleyen Balıkçı Barınağı ve Marina projesini de tamamlıyor. Göreve gelir gelmez düğmeye basan ve yasal mevzuatları tamamlayan Başkan Muzaffer Bıyık, projenin son dokunuşlarının ardından hizmete açılacağını söyledi. Darıca’ya vizyon kazandıracak Balıkçı Barınağı ve Marina projesinde dalga kıran yapımı tamamlanırken, Başkan Bıyık yapımı devam eden istinat duvarı çalışmalarını da yerinde inceledi. Söz verdiği bir projenin daha sonuna geldikleri için mutlu olduğunu ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, en kısa zamanda her şeyiyle bitmiş hem balıkçılara hem vatandaşlara hizmet edecek hale geleceğini söyledi.

YAKLAŞIK 200 TEKNE KAPASİTELİ

Dudayev sahilinde hizmet verecek olan Balıkçı Barınağı ve Marina, yaklaşık 200 tekneye ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda Sahil Güvenlik Komutanlığı için yer verilecek proje modern görünümünün yanı sıra güvenliğin de en üst düzeyde olacağı marinalardan biri olacak. Balıkçı Barınağı hizmet binasının yanı sıra Marina hizmet binasının da ayrı ayrı olacağı projede balıkçıların malzemelerini koyabileceği ve teknelerin bakım onarımlarının yapılabileceği bölümlerin de olması için her ayrıntı düşünüldü.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap