BAŞARAN, KURUCUSU OLDUĞU TİCARET ODASI’NDAN DUALARLA UĞURLANDI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Gebze Ticaret Odası’nın kurucu Başkanı, İbrahim Başaran geçirdiği kalp ameliyatının ardından hayata tutunamayarak vefat etti. Başaran, Çoban Mustafa Paşa Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Osman Yılmaz Mahallesi’nde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.

Başaran’ın ölümü Gebze’de derin bir üzüntüye neden oldu. İş ve Ticaret dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan İbrahim Başaran 1988-2009 yılları arasında GTO Başkanı olarak görev yapmış, GTO’nun faaliyet yaptığı binayı kendi döneminde inşa etmişti. GTO’nun kurucu Başkanı İbrahim Başaran aynı zamanda dönemler içinde TOBB yönetimlerinde de görevler alarak Gebze’yi iş dünyasında temsil etti. Gebze’nin adını hem Türkiye’de hem uluslararası arenada duyurdu. 2024 yılında kalp rahatsızlığı nükseden İbrahim Başaran İstanbul’da bulunan Koşuyolu Kalp Hastanesinde ameliyat oldu. Kalp kapakçığı değiştirilen Başaran iki ay yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edildi. Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde rahatsızlanan İbrahim Başaran kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.

Başaran için düzenlenen ilk tören, kurucusu olduğu Gebze Ticaret Odası binası önünde yapıldı. Çok sayıda önemli ismin katıldığı bu anlamlı törende, Başaran’ın Gebze ve bölgeye olan katkıları övgüyle anıldı.

Törene, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Onursal Başkanı ve CHP Kocaeli Milletvekili Nal Çiler, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve diğer yönetim kurulu üyeleri ile Başaran ailesinin yakınları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Abdurrahman Aslantaş, İbrahim Başaran’ın Gebze için yaptığı çalışmaları anlatarak, “Gebze sevdalısı İbrahim abimizi son yolculuğuna uğurluyoruz. Biz kendisinden razıydık, Allah ondan razı olsun, mekanı cennet olsun. Başta eşi, evlatları, kardeşlerim ve akrabaları olmak üzere herkese başsağlığı ve sabır diliyorum,” ifadelerini kullandı.

Gebze Ticaret Odası Onursal Başkanı CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler ise İbrahim Başaran’ın Gebze’ye kazandırdığı 10 organize sanayi bölgesi ile binlerce insanın istihdam edildiğini belirterek, “İbrahim abi böyle bir odayı bize ve Gebze’ye kazandırdı. İnşallah bundan sonra biz de üzerimize düşeni yapacağız. Büyük gayretle buranın gelişmesine katkı sağlayacağız ve İbrahim abi o şekilde mutlu olur,” dedi.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de, İbrahim Başaran’ın kişisel ve profesyonel hayatında gösterdiği dostluk ve destekle bir Gebze sevdalısı olduğunu vurgulayarak, Başaran’ın bölgenin gelişimine olan katkılarını övdü ve ailesine başsağlığı diledi.

Tören, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun ve merhum Başaran’ın ailesinden yapılan konuşmalarla sona erdi. Tüm konuşmacılar, İbrahim Başaran’ın bıraktığı mirasa sahip çıkacaklarını ve onun izinde Gebze’yi daha iyi bir geleceğe taşıyacaklarını ifade ettiler.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap