Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, düzenlediği basınla istişare toplantsında kendisine Hürriyet ve Yavuz Selim Mahalle sakinlerine yönelik halk buluşmasında yaşanan olayları görmezden geldi.
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, geçtiğimiz hafta Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesine yönelik düzenlediği ‘’halk buluşmasına’’ tartışma ve kavga çıkmış mahalle sakinleri toplantıyı terk etmişlerdi. Kamuoyunda büyük yankı yaratan olay sonrası Başkan Zinnur Büyükgöz suskunluğunu basına yönelik istişare toplantısında bozdu. Gazetecilere çalışmalarını anlatan Başkan Büyükgöz daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Başkan Büyükgöz, Hürriyet ve Yavuz Selim Mahalle sakinlerine yönelik halk buluşmasında yaşanan olaylarla ilgili soruyu cevaplandırırken vatandaşların çok sabırsız davrandığını belirterek meydana gelen kavgayı değerlendirmek yerine yarım saat bölgedeki imar durumundan bahsetti.