‘’BELEDİYE BAŞKANINI ÇALIŞTIRAN MUHALEFET OLACAĞIZ’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

CHP Gebze İlçe Yönetimi ve Belediye Meclisi üyeleri 31 Mart yerel seçiminin ardından basınla ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Faruk Güllüoğlu’nda düzenlenen basın toplantısına CHP Kocaeli İl Yöneticisi Bülent Evciman, Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri Ahmet Kadı, Engin Sözbir, Gülcan Aksu, Nuran Zor ve ilçe yöneticileri hazır bulundu.

Toplantıda İlçe Başkanı Gökhan Orhan gündem hakkında konuştu. 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP’den belediye başkan adayının çıkmamasının yankılarının devam ettiğini söyleyen İlçe Başkanı Gökhan Orhan ‘’Gönül isterdi ki seçimde belediye başkan adayımız olsun. Oysa ilçeden adayımız vardı ama genel merkezden böyle bir karar alındı.’’ Dedi.

Orhan; ‘Aday göstermeyerek Gebze Belediye başkanlığını AK partiye altın bir tepsi içinde sunduk. Biz de verilen karar üzerine sadece Meclis üyesi seçimlerine katıldık. Seçimde meclise giren 5 arkadaşımız artık Gebzelilerin hakkını hukukunu koruyacaklar. Bu manada Gebzeli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bizler görevimiz boyunca kendimiz için değil kentimiz için mücadele ediyoruz etmeye de devam edeceğiz.

BELEDİYE BAŞKANIN ÇALIŞTIRAN MUHALEFET OLACAĞIZ

Mecliste her şeyi ret eden değil belediye başkanını çalıştıran bir muhalefet olacağız. Meclis üyelerimizle sürekli sizlerle bir araya geleceğiz. Yeni dönemin başlamasıyla birçok sorun meclis gündemine geldi. Köy planları bu sorunların başında geliyor. Kroman Çelik’in Kirazpınar’da yapmasını planladığı bir cüruf alanla ilgili olarak bir dizi girişimlerimiz var. Yerel basına sahip çıkma adına üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Gebze’de bir basın evinin olması için gerekli girişimlerimiz devam ediyor.

ÇALIŞMALARI HALKA ANLATACAĞIZ

Gebze Belediyesinin attığı olumlu adımlara destek verecek, yapamadıklarının hesabını soracak, hizmet önerileri götüreceğiz. Yani halka hizmete dayılı bir belediye çalışması için çaba harcayacağız. Önlerinde CHP’nin sosyal belediyecilik çalışmaları var. Bu çalışmaların örnek teşkil ettiğine inanıyoruz. Her ay iki kez basınımızla buluşup çalışmalarımızı aktaracağız. Meclis üyelerimiz bu kentin sorunlarını hem Meclis’te anlatacak, hem de Gebze halkına sizin kanalınızla ulaştıracak.” Başkan Orhan’ın konuşmasının ardından Belediye Meclis Üyeleri iki aylık çalışma dönemini aktardı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap