BELEDİYE İŞÇİSİ EK ZAM İSTİYOR!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı 2024 enflasyon rakamlarını değerlendirerek, enflasyon rakamlarının işçilerin fiyat artışları ve hayat pahalılığı karşısında korumaktan uzak olduğunu ifade etti.

İşverenlerin işçilerin mağduriyeti giderecek bir düzenleme yapması gerektiğinin altını çizen Muharrem Subaşı konu hakkında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine göre belediye işçilerinin maaşları belirleniyor. TÜİK verileri 100 temel ürün baz alınarak  belirleniyor, oysa bizlerin temel yaşam ürünleri TÜİK’in belirlediği enflasyonun çok üstünde olup, bizlerin yaşam gerçekleri ile uyuşmuyor.

Bunun yanında asgari ücret ve memur maaş oranında yüzde elli (%50) artması, zaten geçmişte ortalama bir birine yakın olan memur ve işçiler arasında ücret skalasının bozulması, şimdide yapılacak yüzdelik zam oranlarının arasında farklılık arz etmesi ile maaş aralıkları arasındaki dengeyi  tamamen bozacaktır. Bunun yanında belediyelerde iş barışı huzurunu temelden sarsılacaktır.

Bu anlamda işverenlerimizin işçilerin bu mağduriyeti giderecek bir düzenleme yapması elzemdir. Bu sebepten dolayı bu günden sonra bu gerçeği ifade etmek, belediyelerde en zor ve önemli işlerde çalışan üyelerimizin hakkaniyetli bir düzenleme yapılması için görüşmelerimizi başlatıyoruz.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap