BENZİN YÜKLÜ TANKER DEVRİLDİ EVLER TAHLİYE EDİLDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Gölcük’te D-130 Karayolunda benzin yüklü tanker, önce üst geçit köprüsüne ardından ise 3 araca çarptı. Tankerdeki benzinin yola saçıldığı kazada patlama riskine karşı yolun iki şeridi de trafiğe kapatıldı. Çevredeki evler de tahliye edildi.

Kocaeli Valiliği kaza hakkında şu açıklamayı yaptı; Gölcük İlçesi İskele yolu mevkiinde sabah saatlerinde akaryakıt yüklü bir tankerin devrilmesi sonucu yakıt sızıntısı olduğu öğrenilmesi üzerine bölgeye teknik ekipler dahil emniyet, itfaiye, AFAD’dan yeterli sayıda personel sevk edilmiştir. 

Müdahale çalışmalarına başlanmasına müteakiben bahse konu araç sürücüsü hastaneye sevk edilmiş, bölgede trafik güvenliği dahil her türlü tedbir alınmıştır. Kazanın olduğu mevkide karayolu trafiği iki yönlü trafiğe kapatılmış, araç trafiği kontrollü olarak alternatif yollardan sağlanmıştır. Konunun uzmanlarından oluşan TÜPRAŞ teknik ekipleriyle birlikte itfaiye, AFAD, emniyet, Gölcük belediyesinden olmak üzere toplam 84 personel, 23 araç ile müdahale çalışmaları devam etmektedir.

Olumsuz bir durum yaşanmamakla birlikte, çalışmaların tamamlanmasına müteakip trafik akışı tekrar sağlanacaktır.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap