BİLKAR, ÇAĞDAŞ SERTER’İ ”BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU” İLE AĞIRLADI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Gebze’nin kültür ve sanattaki aktif sivil toplum örgütü; Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi – BİLKAR, 2024’ün ilk etkinliğinde tercihini yine tiyatrodan yana kullandı. Dizi oyuncusu ve usta tiyatrocu Çağdaş Serter, Gebze’den BİLKAR’ın ev sahipliğinde, “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu” ile geçti.

Avusturya Macaristanlı roman, oyun ve biyografi yazarı Stefan Zweig tarafından 1922’de kaleme alınan, ünlü bir yazarın hatırlamadığı bir kadından aldığı mektuptan oluşan “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu”nda bilinmeyen kadını canlandıran Çağdaş Serter, Gebze’deki ilk deneyimindeki performansı ile büyük beğeni topladı. Oyun bitiminde ayakta alkışlandı. Serter’e Gebze turnesinde oyunun genel koordinatörü, aynı zamanda ses ve ışık yönetmeni Şamil Çakır da eşlik etti.

Oyunu önemli bir kısmını lise ve üniversiteli gençlerin oluşturduğu 400’ü aşkın tiyatrosever izledi. İzleyiciler arasında DİSK Nakliyat-İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı ve Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal ile nazik eşi, Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilcisi Sema Olkun Kopal, Eğitim-İş Sendikası Kocaeli 2 No’lu Şube’nin mevcut ve eski yöneticileri, Eğitim-Sen Gebze Şube önceki dönem başkanı Eylem Bahadır da yer aldı.

BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli oyun öncesi yaptığı konuşmada, şubat ayında yine Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde Tiyatro Kooperatifi ortaklarından Kumbaracı 50 Tiyatro’yu bol ödüllü oyunları, Çemberin Anası ile ağırlayacaklarını söyledi. Dikkatli sözlerini Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Müdürü Ufuk Eser ve merkez çalışanlarına her zamanki ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkürle tamamladı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap