BÜYÜK ANADOLU SAĞLIK GRUBU’NDAN DARICA ‘DA DEV SAĞLIK YATIRIMI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Sağlık sektöründe 28 senedir  hizmet veren Büyük Anadolu Sağlık  (BAH ) Grubu‘nun üçüncü büyük hastanesi Darıca‘da açılıyor.

Büyük Anadolu Hastanesi Darıca ismi ile yeni hizmet binasında hizmet vermeye hazırlanıyor. Ramazan Bayramı sonunda sağlık hizmetine başlayacak olan hastanenin lansman toplantısı düzenlendi. Basın mensuplarının katıldığı iftar yemeği ardından hastane gezisi düzenlendi.

REFERANS MERKEZİ HADEFLENİYOR

 Tam kapasiteyle çalışmaya başladığında 450-500 kişiyi istihdam edecek olan BAH Darıca , 20.000 metrekarelik alanda akıllı bina mimarisi ile  tasarlanmış olup ;  teknik altyapısı , üst düzey teknolojisi ve tüm branşlarda uzman profesyonel kadrosu  ile bölgede yeni bir referans  merkezi olmayı hedefliyor.

Hasta konforunun ve mahremiyetinin ön planda tutularak tasarlandığı 150 yatak kapasiteli hastanede tüm branşlarda, 1’ i hibrit olmak üzere toplam  7 ameliyathane , 3. seviye erişkin ve yenidoğan  yoğun bakım üniteleri ile yurtiçi ve yurtdışından  geniş bir hasta portföyüne hizmet verilmesi planlanıyor.

AKADEMİK KADRO

   2016-2020 yıllarında Konya Selçuk Üniversitesi ‘ nde rektörlük görevi yapan Prof. Dr. Mustafa Şahin‘in akademik direktörlüğünü; Kocaeli eski İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney‘ in de  başhekimliğini üstlendiği BAH  Darıca  Hastanesi yurtiçi ve yurtdışından sağlık kuruluşları ve üniversiteler ile yaptığı kapsamlı  işbirliği anlaşmalarıyla akademik ve sağlık alanında birçok açılımı hedeflemekte.

Alanında uzman profesyonel hekim kadrosu ile bariatrik ve metabolik cerrahi (obezite ve diyabet cerrahisi ) onkolojik cerrahi (kanser cerrahisi), beyin ve omurilik cerrahisi , mikro cerrahi başta olmak üzere tıbbın birçok alanında  özellikli ameliyatların yapılabileceği bir hastane olan BAH  Darıca Hastanesi verdiği sağlık hizmetini ülke genelindeki hastalara yaygınlaştırmayı hedeflemekte

   Uzun yıllar Samsun ‘daki hastanelerinde yurtdışı sağlık turizmi çalışmalarına ağırlık vermiş olan BAH Grubu , bu alanda edindiği tecrübe ve bilgi birikimini Darıca ‘da, yeni hastanesinde geliştirmeyi planlıyor.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE YAPAY ZEKA

   Son yıllarda dünyada çeşitli alanlarda kullanılan yapay zeka teknolojisini, hastalara daha özel hizmet sunabilmek adına iş geliştirme programlarına dahil eden hastane , yapay zeka alanındaki gelişmeleri de yakından takip ederek, sağlık hizmetleri sunumuyla birleştirmeyi planlıyor.

   BAH Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yakup Yönten,  hasta hizmetinin lansman iftarları akabinde başlayacağını ifade ederek, yatırımın  bölgemize , ülkemize ve sağlık camiasına hayırlı olması temennisiyle tüm davetlilerin Ramazan ayını tebrik etti.

Büyük Anadolu Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nilgün Yönten’de konuşmasında 28 yıl önce başlayan sağlık hizmetinden bugüne gelen süreci özetledi. Dr. Yakup Yönten ve Dr. Nilgün Yönten Konuşmalarının ardından basın mensuplarına hastaneyi gezdirdiler.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap