ÇALIŞKAN; ‘’DARICA İÇİN HAYALLERİM VAR’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

CHP Darıca Belediye Başkan adayı Saide Arslan Çalışkan, Darıca Buluşmaları çalışmaları çerçevesinde bölge basını ile bir araya geldi. Çalışkan yerel seçim çalışmaları ve hedefleri hakkında görüşlerini açıkladı basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Çalışkan yaptığı konuşmada herkes kadar Darıcalı olduğunu Darıca için hayalleri olmasından dolayı belediye başkan adayı olduğunu söyledi.

Dudayev Parkı Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan, 2 gün önce eski eşi tarafından katledilen Basın çalışanı meslektaşımız Tülay Dağaşan’ın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve tüm basın camiasına başsağlığı diledi. Yerel seçim sürecine girdiklerini ifade eden Özaltan, seçim startını veren ilk ilçe olduklarını vurguladı ve başkan adayının açıklanmasıyla da çalışmalara başladıklarını söyledi.

İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan’ın kısa konuşmasının ardından Belediye Başkan Adayı Saide Arslan Çalışkan söz aldı. Eski eşi tarafından katledilen Tülay Dağaşan’la birkaç gün önce birarada olduklarını ifade ederek kadın cinayetine kurban gitmesinden dolayı çok üzgün olduğunu söyleyen Çalışkan, kadın cinayetlerinin dur demek için İstanbul Sözleşmesinin yeniden yürürlüğe konulması, önleyici tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

Yerel seçim ve adaylığı hakkında konuşan Çalışkan 1 yaşında geldiği, çocukluğunu, genç kızlığının geçtiği Darıca’da, herkes kadar Darıcalı olduğunu Darıca için hayalleri olduğundan dolayı belediye başkan adayı olduğu söyledi. Adaylığının açıklanmasıyla hemen çalışma gruplarının oluşturulduğunu 1 hafta öncede mahallelerde halkçı belediyecilik anlamında vatandaşlar ve esnaflarla bire bir çalışmalara başladıklarını vurguladı.

Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarda ve 2500 kişiyle yapılan anketlerde tespit edilen 10 bin 353 sorunu ve talepleri 22 başlık altında tespitler oluşturarak çözümleri konusunda şehir plancılarıyla, mimarlarla, konunun uzmanlarıyla projeler hazırladıklarını şubat ayında meclis üyelerinin de belli olmasının ardından düzenleyecekleri lansman toplantısı ile projelerini halka açıklayacaklarını ifade etti. Darıca’nın en büyük sorunlarının başında toplu taşıma, trafik ve yoksulluk geldiğinin altını çizen Çalışkan bunların çözülmesinin mümkün olduğunun da altını çizdi.

Projeleri hakkında da bilgilendirmede bulunan Çalışkan, kurulacak kadın kooperatifleri ile Emekten Sepete projesi ile kadınlara ekonomik katkı sağlanacağını, tüm öğrenci çocuklara günde bir öğün gıda desteği verileceğini, gençlere de çok özel projeleri bulunduğunu da vurguladı.

Toplantıya, İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan’ın yanı sıra SKM’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Osman Memiş, İlçe Sekreteri Fikri Satır ile kadın kolları Başkanı Cangül Aküzüm katıldı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap