ÇAYIROVA MİLLET BAHÇESİNE BİN 500 AĞAÇ DİKİLİYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Çayırova Millet Bahçesi’ne daha yeşil bir görünüm kazanması için farklı türlerde bin 500 adet yeni ağaç dikilecek. Millet bahçesi çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, yürüyüş yolları ve bisiklet yolu betonu ve bordür, kıraathane, kafeterya, spor tesisi seramiği ve boya işleri, giriş kapılarının montajları ve mescit, kafeterya, kıraathane, tuvalet, spor tesisi dış cephe kaplamaları devam ediyor.

 SULAMA VE ELEKTRİK TESİSATINA BAŞLANDI

Çalışmalar dahilinde alan içerisinde toprak tesviyesi yapılırken sulama ve elektrik kazısı ve tesisatına başlandı. Kay kay pistinin etrafındaki amfinin traverten kaplaması yapılıyor. Millet bahçesinin içerisindeki yapıların da çatı kaplamaları gerçekleştiriliyor. Ekipler millet bahçesine yaklaşık bin 500 ağacın dikimini yapacak.

 MİLLET BAHÇESİ’NDE NELER OLACAK?

Çayırova’nın çehresini değiştirecek Millet Bahçesi projesinde

125 metrekare giriş meydanı, 2 bin metre yürüyüş yolu, 700 metre bisiklet yolu, bin 740 metrekare çocuk oyun alanları, bin 200 metrekare kaykay pisti, 250 metrekare gül bahçesi, 2 bin metrekare piknik alanı, 55 bin metrekare yeşil alan, fitness alanı, futbol ve basketbol sahaları yer alacak. 

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap