CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYININ SEÇİM ARACINA TAŞLI SALDIRI!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin’in seçim aracına taşlı saldırı düzenlendi.

Seçimlere sayılı günler kala siyasi atmosfer iyice kızışırken hoş olmayan olaylarda yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gencay Yıldıztekin’in seçim araçlarından biri saldırıya uğramasının ardından dünde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin’in seçim aracına taşlı saldırı gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde, Kırman Sokağı’nda gerçekleşen olayda, kimliği belirsiz üç saldırgan, Atasoy Bilgin’in seçim aracına taşlarla saldırdı.

Şans eseri, saldırı sırasında herhangi bir yaralanma olmazken, araç ciddi hasar aldı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, saldırganlar hızla olay yerinden uzaklaştılar. Henüz saldırganların kimlikleri tespit edilemedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Atasoy Bilgin, “Seçim arifesinde küçük çocukları, gençleri kullanmaları beni derinden üzüyor. Biz kindar gençler değil, bilime, sanata inanan bu yolda ilerleyen gençler yetiştirmek istiyoruz. Onlar ise kindar nesiller yetiştirmek istiyorlar. Karşımızda seçimi bile hazmedemeyen bir güç var. Bu süreçte, elbette ki en çok gençlerimiz adına üzülüyoruz.” dedi. Bilgin, demokratik bir seçim süreci yaşanması gerektiğini vurgulayarak, şiddetin ve provokasyonun kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap