CHP’DE ADAY ADAYLARI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimler öncesi Belediye Başkan Aday Adaylık başvuruları son hız devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Belediye Başkan Aday Adaylığı ve meclis üyesi başvuruları Genel Merkezi tarafından alınan karar doğrultusunda uzatıldı. Aday adaylığı başvuruları için son tarih 5 Aralık oldu.

Bu doğrultuda Darıca Belediye başkan aday adayı olmak isteyen partililerin başvuruları başladı. Geçmiş yıllarda Darıca Belediye Meclis üyeliği yapmış olan halen Gebze Belediyesi Meclis üyesi olan Sadide Arslan Çalışkan ve CHP Darıca Belediye Meclis üyesi Tuncer Saltaş başkan aday adaylığı için bugün CHP İlçe Başkanlığına başvuruda bulunacakları gelen bilgiler arasında.  31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimde başkan adayı olarak yüzde 42,42 oy oranıyla bugüne kadar en büyük oyu alan Yakup Törk’ün de aday adaylığı konusunda görüş alışverişinde olduğu da ifade ediliyor.

CHP Darıca İlçe Başkanlığına meclis üyesi olmak isteyenlerinde başvuruları devam ediyor. Bugüne kadar 24 kişinin meclis üyesi olmak için başvuruda bulunduğu edinilen bilgiler arasında.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap