CHP’Lİ SAİDE ARSLAN ÇALIŞKAN PROJELERİNİ TANITTI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
4 Min Okuma

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca Belediye Başkan adayı Av. Sadide Arslan Çalışkan, Elite Hotel’de düzenlenen toplantı ile belediye başkanlığını kazanması durumunda gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerini açıkladı. Çalışkan tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada 1 Nisan tarihinde yeniden Darıca’da sosyal demokrat belediyeciliğin kazanacağını söyledi.

Tanıtım toplantısına; CHP Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atasoy Bilgin, Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Selim Çatinkaya, CHP il ve ilçe yöneticileri, CHP çevre ilçelerin ilçe başkan ve belediye başkan adayları, meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları ile partililer katıldı.

SÖZÜNÜ BURADAN VERİYORUM

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan, ‘’bu seçimlerde eşit yarışmasak da biz gücümüzü halktan alıyoruz ve 30 yıl sonra Darıca’yı yeniden sosyal demokrat belediyeciliğe kavuşturacağız. Bunun sözünü burada veriyorum.’’ Dedi.

DAHA YAŞANILABİLİR BİR KENT İÇİN YOLA ÇIKTIM

İlçe Başkanı Özaltan’ın konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkan adayı Av. Sadide Arslan Çalışkan neden aday olduğunu belirterek sözlerine başladı. Çalışkan; Darıca çok daha iyi yönetilmeyi hak ettiği için; Temiz sokaklarıyla,güvenli parklarıyla, insanların arkasına bakmadan yürüyebileceği daha yaşanabilir bir kent hayali için; Darıcaya kadın eli değsin, anne şefkati ile yönetilsin diye, Kadınlar iş hayatına katılsın, hiçbir kadın kendini sahipsiz, çaresiz hissetmesin. Hiçbir çocuk yatağa aç gitmesin, okulda aç kalmasın. Darıcanın gençleri geleceğe umut ile baksın. Bu kentte bizim arkamızda Saide ablamız var desinler diye’’ çıktıklarını söyledi.

Sade Arsla Çalışkan sözlerine şöyle devam etti;

‘’İki göz odalı bir evinde büyüdüğüm, sokaklarında ip atladığım, okullarında hayat bulduğum, bir gün sana olan borcumu ödemek üzere söz verdiğim, hayallerimin kenti Darıca!

İŞTE ZAMANI GELDİ!

Vakit, verdiğimiz hizmet sözünü tutma vaktidir, vakit artık biz varız,dinliyoruz,hazırız demenin, vakit Darıcayı kan emicilerden arındırıp ayağa kaldırmanın vaktidir. Artık değişecek çünkü biz varız, yönetecek gücümüz var, hazırız!

ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM

Size söz veriyorum başkanlık yapacağım dönemde ulaşılabilir, şeffaf ve katılımcı belediye için gece gündüz demeden çalışacağıma, engelleyen, durdurmaya çalışan kim olursa olsun, size anlatmaktan, üstüne gitmekten asla vazgeçmeyeceğime  bir Cumhuriyet neferi olan  Saide Arslan olarak söz veriyorum. Sizden, bizden gizlenen ne varsa tek tek bulup çıkaracağım, belediyenin kasasını kendi reklamı için kullanan Muzaffer beyin reklamları gidecek, yaptıkları yolsuzluklar, uğrattıkları zararları ve yaptığımız suç duyuruları yerlerini alacak, göreceksiniz!

1 NİSAN SABAHI YEPYENİ BİR DARICA’YA UZANMAK SİZİN ELİNİZDE

1 Nisan sabahı yepyeni bir Darıca’ya uyanmak sizin ellerinizde.Darıcayı layık olduğu biçimde yönetecek gücümüz var, bu israf ve talan düzenini değiştirecek gücünüz var! Durmaya,yılmaya, yorgunluğa geçit yok. Asıl süreç bundan sonra başlıyor. Hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz ve  inşallah 1 Nisan sabahı Allahın izniyle yeni bir zafere uyanacağız.

İşte o güne kadar tüm gücümüzle gece gündüz halkımızla birlikte, ‘İşimiz Gücümüz Darıca Diyorum’’

Saide Arslan Çalışkan’ın konuşmasının ardından CHP Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atasoy Bilgin yaptıkları konuşmalarda parti olarak Kocaeli ve Türkiye genelinde yerel seçimlerden zaferle ayrılacaklarını söylediler.

Konuşmaların ardından Saide Arslan Çalışkan’ın Vizyon Projelerinin tanıtımı sinevizyon gösterimi eşliğinde anlatıldı.

Çalışkan’ın projeleri şöyle;

Dijital dönüşüm merkezleri, katılımcı bütçe,çocuklar için oyun alanları, mahalle kreşleri, Kültür ve sanat akademileri, kadın sığınma evi, engelsiz yaşam merkezi, aile sağlık merkezleri, sokak hayvanları için sokaktaki patiler evleri, turizm faaliyetleri, mahalle mutfakları, öğrenciler için beslenme çantası bizden projesi, yaşlı bakım merkezleri, ulaşım çözümleri, Darıca halk süt, emekten sepete kadın kooperatifi, gençlik katılım ekibi, Yuvam Darıca kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları, Dijital Darıca, Darıca öğretmenler evi ve ihtiyaç sahipleri için Darıca Kart.

Vizyon Projelerinin tanıtımı sonrası Belediye meclis üyesi adaylarının tanıtımının ardından toplantı sona erdi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap