CUMHURİYET’İN  100. YIL KURULUŞ YILI COŞKUSU

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
4 Min Okuma

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılı Darıca, Çayırova, Dilovası ve Gebze’de törenlerle kutlandı.

DARICA’DA CUMHURİYET’İN 100. YILINA YAKIŞAN KUTLAMA

Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla Darıca’da bir haftadır devam eden etkinlikler hafta sonu önce Fener Alayı ve ardından resmi törenle oldukça coşkulu bir şekilde kutlandı.

Cumhuriyet’in 100. Yılı Darıca’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Darıca Belediyesi tarafından ilçe Türk bayraklarıyla süslenirken Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da esnaf ve vatandaşlara bayrak dağıttı.

fener alayı coşkusu

Bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Darıca’da cumartesi akşamı binlerce kişinin katılımıyla Fener Alayı gerçekleştirildi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Darıca Kaymakamı Yüksel Kara da ellerinde fenerlerle Darıcalılarla birlikte yürüdü. MT binicilik kulübü de atlı yürüyüş ile Fener Alayına renk katarken binlerce Darıcalı Bağlarbaşı Ortaokulu’ndan Çınaraltı Meydanı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Çınarlatı’nda sona eren yürüyüş sonrası Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, yürüyüşe katılan Darıcalılara teşekkür etti. Cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkmak için el ele canla başla çalışacaklarını söyleyen Başkan Muzaffer Bıyık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılı dolayısıyla coşkulu ve mutlu olduklarını söyledi.

stadyumda coşkulu kutlama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl resmi törenleri ise Pazar günü Darıca İlçe Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Tören öncesi Darıca Kaymakamlığı’nda düzenlenen tebrikat töreninde Darıca Kaymakamı Yüksel Kara ve Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe protokolünün ve vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Daha sonra stadyumda gerçekleşen resmi törene ise binlerce Darıcalı katıldı. Kaymakam Kara ve Belediye Başkanı Bıyık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu da onur konuğu olarak katıldı.

100. yıla yakışan kutlama

İlçe stadyumunda gerçekleşen kutlama töreninde öğrenciler ve öğretmenlerin hazırladığı 100. Yıl sunumu izleyenlere duygusal anlar yaşatırken birbirinden renkli görüntüler sergilendi. 1923’ten 2023’e cumhuriyetin 100 yılda Türkiye’ye kazandırdıklarının anlatıldığı 100 metre uzunluğundaki afişin de sergilendiği törende Kaymakam Yüksel Kara günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 100. Yılına yakışan bir kutlamanın olduğu tören, öğrencilerin tören geçişiyle sona erdi.

——————————————–

ÇAYIROVA’DA CUMHURİYET COŞKUSU 

Çayırova’da Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle gerçekleştirilen kutlama törenleri, fener alayı ve Cumhuriyet Konseri’yle sona erdi. Fatih Caddesi Mican Kavşağı’nda başlayan yürüyüş, tünel üstünde sona erdi. Fener Alayı yürüyüşüne Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, siyasi partilerin ilçe başkanları, birim müdürleri ve yüzlerce Çayırovalı katılım sağladı. Ellerinde Ay Yıldızlı bayrağımız, kalplerinde yüzüncü yıl coşkusu olan yüzlerce Çayırovalı, ilçedeki Cumhuriyet coşkusunu doruklara çıkardı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin önünde buluşan kortej, burada 19.23’te gerçekleştirilen havai fişek gösterisini beğeniyle izledi.

Fener alayının ardından, Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Cumhuriyet Konseri’yle devam etti. Şef Ünal Dursun, milli mücadele ruhunu en iyi yansıtan türküleri, Çayırovalılar için seslendirdi.

————————————————————–

DİLOVASI’NDA 100. YIL COŞKUSU 

 Cumhuriyetin ilan edilişinin 100. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Dilovası’nda da coşkuyla kutlandı. Dilovası Kaymakamlığı önünde ki Atatürk anıtına çelenk konularak başlayan etkinlikler; Kaymakam Kubilay’ın kaymakamlıkta tebrikleri kabul etmesi, ardından Dilovası Nihat Karadaş Stadı’nda düzenlenen program ile devam etti. Akşam ise Tavşancıl’da yüzlerce vatandaşın katılımı ile fener alayı gerçekleştirildi.  

PROTOKOLDEN TAM KATILIM 

Dilovası Şehit Nihat Karadaş Stadı’nda düzenlenen kutlama törenine Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yanı sıra siyasi ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları, kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. 

HALKI SELAMLADILAR  

Protokolün, vatandaşları selamlayarak bayramını kutlaması ile başlayan statta ki tören; İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okunması ile devam etti. Daha sonra ise protokol konuşmaları sürdü. 

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap