ARDAHANLILARDA DEĞİŞİM RÜZGARLARI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Darıca’da yaşayan Ardahanlılar akın akın derneklerine üye oluyorlar.

Son dönemlerde derneğin faaliyetlerinden uzak ve hep aynı yüzlerle görülmesi, lokale belirli isimler haricinde gelinmemesi ve son günlerde Berkay Kök’ün istifasıyla yönetimde oluşan çatlakların ayyuka çıkması üzerine Darıca’da yaşayan ve derneğe karşı sorumluluklarını yerine getirmek isteyen isimler bugün dernek lokaline giderek üye oldular.

Yeni ve güçlü bir yönetim ile derneğin şekillenmesinden yana olan hemşeriler adına açıklama yapan bölgenin sevilen isimlerinden Suat Güler; “ Yaklaşık 250.000 nüfusun yaşadığı Darıca’da Erzurum, Kars ve Ardahan olarak sayısal çoğunlukta sıralamadayız. Lakin bu kadar nüfusa sahip olmamıza rağmen bizleri temsil ettiğini dile getiren dernek hemşerilerimize göre çizgisini kişisel olaylara doğru kaydırmıştır. Biz kavga ederek, birileri ile kötü olarak değil; toplumsal barışı sağlayarak, derneğimizin herkese eşit mesafede olarak çalışmasını istiyoruz. Burası kimsenin babasının malı olmadığı gibi hiçbir siyasi partinin de arka bahçesi değildir. Derneğimize üye her siyasi görüşten isimler var. Bir yeri yapmaya kalkarken başka bir yeri de kırmaya gerek yok. Bu anlayışla bugün bir çok hemşerimiz derneğimize gelerek üye olup, derneğe sahip çıkmak istediler. Daha şeffaf ve herkesi ve her kesimi kucaklayacak, kişisel kavgalardan derneğimizi uzak tutacak yeni bir yönetim oluşması için taleplerini ilettiler. Biz eğer kavga edeceksek, yine kırıp dökmeden kendi hemşerilerimiz için kavga edeceğiz. Bu dernek Ardahanlıların evi ve yuvası olacaktır, iş yapan hemşerisine destek olacak, ihtiyaç sahipli hemşerisine kucak açacaktır. Yeni olan kongrede bu anlayışla yola çıkacak olan arkadaşlarımızı destekleyeceğiz.

Bu hareket açık açık kongre talebidir. Yeni olacak kongrede yola çıkacak olan ve tek amacı Darıca’da Ardahanlıların varlığını ve gücünü her ortamda ben olarak değil biz olarak gösterecek kardeşlerimizi, ağabeylerimizi göreve davet ediyoruz” dedi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap