DARICA EMEK MAHALLESİ KAPALI PAZAR YERİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇILIYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Emek Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kapalı Pazar inşaatını Darıca Kaymakamı Yüksel Kara ile birlikte ziyaret etti. Başkan Bıyık, projenin açılış için gün saydığını söyledi.

Emek Mahallesi’nde yapımı geçtiğimiz sene başlayan Kapalı Pazar alanında çalışmalar tamamlandı. Kapalı pazarda sona eren çalışmaları Darıca Kaymakamı Yüksel Kara ve Darıca Pazarcılar Odası ile inceleyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, son durum hakkında bilgiler aldı. Bıyık, Darıca’nın ikinci kapalı pazarı olan Emek Mahallesi Kapalı Pazarı’nın açılış için gün saydığını dile getirdi.

OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM

Emek Mahallesi’nde inşa edilecek kapalı pazarın çok amaçlı olarak hizmet vereceğini belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Kapalı Pazar projemizin tamamlanmasıyla birlikte mahallemizde birçok sorunu da aynı anda çözmüş olacağız. 3 bin 200 metrekare alan üzerinde inşa edeceğimiz kapalı pazarda 2 bin 600 metrekare alanda otopark da yaparak mahallemizdeki otopark sorununa da çözüm üreteceğiz. Aynı zamanda 600 metrekare alanda KİGEM binası inşa edeceğiz. 7 derslikli KİGEM ile hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik kişisel gelişim ve eğitim merkezimizi de buraya taşıyacağız” dedi.

TOPLANMA ALANI OLARAK PLANLANIYOR

Kapalı Pazar’ın aynı zamanda olası bir depremde toplanma alanı olarak da planlandığını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Kapalı Pazarı, son teknoloji ve deprem yönetmeliğine uygun yapıyoruz. Burasını aynı zamanda Emek Mahallesi’nin toplanma ve barınma alanı olarak da planlıyoruz. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi derinden etkileyen depremin ardından yaşadığımız tecrübe sonrası olası bir depremde Kapalı Pazar alanımızı devreye alacağız. Ayrıca Kurban Bayramlarında modern kesimhane olarak hizmet verecek kapalı Pazar projemiz tam anlamıyla çok amaçlı olarak hizmet verecek” diye konuştu.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap