DARICA GENÇLERBİRLİĞİ SATIŞA ÇIKTI!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Darıca Gençlerbirliği kulübü tarafından yapılan açıklamada kulübün geleceğini kurtarmaya yönelik olarak satın alma, ortaklık, yatırım gibi teklifleri değerlendirmeye alınacağı, kulübün menfaatlerini göz önünde bulundurarak en iyi teklif ile bu süreci tamamlanacağı açıklandı.

Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı basın açıklaması açıklaması şöyle;

Bilindiği üzere Darıca Gençlerbirliği Sportif Faaliyetler A.Ş. 16/05/2023 tarihinde, kümede kalması henüz kesinleşmediği halde Başkanlarımız Av. Onur Güneri ve Faruk Anaç tarafından büyük bir fedakarlık ve özveri ile satın alınmıştır. Satın alma süreci öncesinde 90 yıllık güzide kulübümüz, ekonomik olarak zor günler geçirmiş, yönetimsel sıkıntılar yaşamış ve Türk futbol kamuoyunda itibarını kaybetmeye yakın bir hale gelmişti.

Başkanlarımız Av. Onur Güneri ve Faruk Anaç liderliğinde kulübümüz yeni bir yapılanma sürecine girmiş, kadro planlaması, mali durumun düzeltilmesi, altyapının daha işlevli hale gelmesi gibi önemli hedeflere ulaşmak üzere ciddi çalışmalar yapılmıştır. Ligin ilk yarısının tamamlanması ile birlikte, sportif olarak hedeflediğimiz noktadan uzak olduğumuz aşikardır. Ne yazık ki kulübümüzün geçmiş dönemlerden taşımış olduğu borç yükü sebebiyle zaman zaman ekonomik sıkıntılar yaşanmıştır.

Ligin ilk yarısı devam ederken, Başkanlarımıza ve kulübümüze bir çok kez kulübümüzü satın alma teklifi gelmiştir ancak sportif mücadelemizin devam ettiği bu süreçte teklifler değerlendirmeye alınmamıştır. Ligin ilk yarısının tamamlanması ile birlikte, kulübümüzün geleceğini kurtarmaya yönelik olarak satın alma, ortaklık, yatırım gibi teklifleri değerlendirmeye alacağımızı, kulübümüzün menfaatlerini göz önünde bulundurarak en iyi teklif ile bu süreci tamamlayacağımızı, ligin ikinci yarısında daha güçlü Darıca Gençlerbirliği yaratacağımızı bildiririz.

Türk futbolunun önemli bir değeri olan 90 yıllık çınarımız Darıca Gençlerbirliği’ni, daha iyi yerlere taşımak üzere çalışmalarımızın devam ettiğini, tüm bu sürecin şeffaflık ilkesi kapsamında kamuoyuna bilgi verilerek sürdürüleceğini belirtiyoruz. Türk futbol kamuoyuna saygı ile duyurulur…

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap