DARICA KALESİNDE RESTORASYON BAŞLIYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Darıca Kalesi’nde restorasyon çalışmaları başlıyor.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık,  Darıca Kalesi’nin restorasyon öncesi temizleme çalışmalarını inceledi. Başkan Bıyık, kısa bir süre içerisinde başlayacak olan restorasyon süreci öncesinde kalede gerçekleştirilen temizlik çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaret sırasında konuşan Başkan Muzaffer Bıyık, “Darıca’nın tarihi ve kültürel mirasını gelecek nesillere aktarma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu kapsamda, Darıca Kalesi’nin restorasyon sürecini başlatmadan önce kalede temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Tarihi gün yüzüne çıkarmak, Darıca’nın geçmişine saygı göstermek ve geleceğe taşımak adına bu projeye özel bir önem veriyoruz” dedi.

DARICA İÇİN BÜYÜK KAZANIM

Darıca Kalesi’nin, ilçenin tarihinde önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Başkan Bıyık, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bölgenin turizm potansiyelini artırmayı hedeflediklerini belirtti. Restorasyonun sadece fiziki bir yenileme olmadığını, aynı zamanda kültürel değerleri yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarma misyonunu taşıdığını vurgulayan Başkan Bıyık, projenin Darıca için büyük bir kazanım olacağını söyledi.

“GEÇMİŞİMİZİ GELECEĞE TAŞIMA ÇABASI”

Darıca Kalesi’nin tarihi zenginlikleri tarihi kaleden geriye kalan kısımda temizlik çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte restorasyon sürecinin başlayacağını belirten Başkan Bıyık, “Restorasyon sadece fiziki bir yenileme değil, aynı zamanda geçmişimizi geleceğe taşıma çabasıdır. Tarihi, kültürel ve turistik bir cazibe merkezi haline gelecek olan Darıca Kalesi, ilçemizin turizm potansiyelini artırmada önemli bir rol üstlenecek” diye ekledi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap