DARICA MECLİSİNDE OTURUM ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Darıca Belediyesi 2024 yılı Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın kayınpederi  Burhan Koca’nın vefatı ve cenazesi nedeniyle katılamadığı toplantıya Başkan Vekili Hüsamettin Ergül başkanlık etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Ocak ayı tutanaklarının okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Memur Dolu Kadro Cetvelinin okunup görüşülmesi sonra Arsa Alımı ile ilgili madde görüşüldü.

Kazım Karabekir Mahallesi’nde kamu ortaklık payı bulunan ve ortaokul alanında kalan çok hisseli 3 parselin park ve yeşil alan olarak kullanılmak üzere satın alınmasıyla ilgili gündem maddesine CHP Grubu itiraz etti. CHP’li Aydın Işık, bu maddenin komisyonda görüşülmesi gerektiğinin altına çizerek Plan Bütçe Komisyonuna havale edilmesi gerektiğini söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Abdüllatif Özkan buranın acil kamulaştırma yapılması gerektiğinden komisyona havale edilmesinin gerekmediğini belirtti. Gündem maddesi CHP grubunun hayır oylarına karşın AK Parti ve MHP grubunun oylarıyla oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer bir gündem maddesi olan 2024 yılı Meclis, Encümen ve Komisyon Oturum Ücretleri maddesi görüşüldü. Mecliste oy birliği ile kabul edilen maddeye göre; Belediye meclis üyelerine huzur hakkı olarak her oturum için brüt 991.50 TL

Belediye encümen üyelerine brüt aylık 5. 706 TL

Belediye encümen üyesi memurlara brüt 2. 853 TL ödenecek.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından belediye meclis üyelerine dağıtılan hediye paketlerinin tartışması yaşandı. CHP Grubu içinde şemsiye, powerbank gibi hediyelerin bulunduğu çantaların Darıca halkının cebinden çıkan paralarla alındığını bunun israf olduğunu bu nedenle bu hediyeleri kabul etmediklerini ifade ederek dağıtılan hediyeleri masalarına bırakıp salondan ayrıldılar.

Toplantıyı AK Parti Belediye meclis aday adayları, CHP Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Kösali, partiler ve belediye meclis aday adayları da meclis toplantısını takip etti.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap