DARICA MUHTARLAR DERNEĞİ’NİN YENİ BAŞKANI SIDDIK TOPAL

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

31 Mart tarihinde gerçekleşen mahalli seçimlerin ardından Darıca’da yeni dönemde görev yapacak muhtarlar ve önceki dönem muhtarlar yemekte bir araya geldi. Derneğin bir ilkinin gerçekleştirildiği toplantıda yerel seçimlerde AK Parti’den meclis üyesi seçilen Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş, Darıca Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Sıddık Topal’a devretti. Yeni Başkan Sıddık Topal, Kenan Demirbaş’a ve görevi devreden muhtarlara teşekkür plaketi vererek onurlandırdı.

Yeni Mahalle Muhtarı Cemal Özdemir’in sahibi olduğu Çınar Özdemir Garden’de düzenlenen programda eski ve yeni muhtarlar yemekte bir araya geldi. Yemek sonrası Darıca Muhtarlar Derneği yeni dönem başkanını seçmek üzere olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi. Yerel seçim öncesinde Darıca Muhtarlar Derneği Başkanı olan Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş’ın Belediye Meclis Üyesi olmasının ardından boşalan göreve Demirbaş’ın başkan yardımcısı olan Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Sıddık Topal oy birliği ile derneğin yeni Başkanı seçildi.

HER ZAMAN EMRİNİZDEYİZ

Görevi devreden Kenan Demirbaş toplantıda yaptığı konuşmada; ‘’15 sene boyunca görev yaptım. İstemeyerek de olsa bir yanlışım olduysa özür diliyorum.  Hakkınızı helal edin. Yerel seçimlere katılmam nedeniyle görevi bırakmak durumundaydım. Seçim sonrasında Meclis üyeliğinin yanı sıra Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın olurlarıyla Başkan vekili olarak görevlendirildim. Ben bu mutfaktan geldim sizi en iyi ben anlarım. Ben, üzerime düşen ne varsa, yapabileceğim ne varsa yerine getirmeye hazırım. Sizin ricanız bana emirdir. Bir süre dernek başkanlığı yaptım. Benden önce bu görevi başarıyla yapan tüm başkanlarıma teşekkür ediyorum. Dernek başkan yardımcısı Sıddık Topal olduğu için görevi ona devrediyorum. Takdir sizindir. Hayırlı uğurlu olsun. Bu arada bu güzel işletmeyi her zaman bizlere açan Muhtar Kardeşimiz Cemal Özdemir’e de teşekkür ediyorum’’ Dedi.

HEP BİRLİKTE GÜZEL ÇALIŞAMALARA İMZA ATACAĞIZ

  Sıddık Topal’da konuşmasında, ‘’dernek başkan yardımcısı olarak bu görev bana tevdi edilmesiyle ben hepinizi arayarak görüş ve önerilerinizi almak istedim. Başkanlık için niyeti olan varsa hiçbir sıkıntının olmayacağını söyledim, fikirlerinizi aldım. Çünkü biz biriz hep birlikte çalışıp güzel işlere imza atacağız.  

Başta Dernek Başkanımız Kenan Demirbaş’a, bugüne kadar görev yapan başkanlarımıza, 31 Mart yerel seçimlerinde görevi devreden muhtar arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni seçilen arkadaşlarımız olmak üzere tüm muhtar arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde oy birliği ile Sıddık Topal Darıca Muhtarlar Derneği başkanlığına seçildi.
Darıca Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulunda tüm muhtarlar görev aldı. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;
Sıddık Topal, Cemal Özdemir, Fuat Yaşar, Bilal Kır ve Yahya Kemal İnce.
Yönetim Yedek Kurulunda ise, Bülent Gültekin, Erol Demirtaş, Hava Köse, Aysun Kaçaran ve Sema Berk yer aldı.
Denetim Kurulu; Tuncay Odlukaya, Ferman Aktaş, Akın Ateş isimlerinden oluştu.

 Denetim Kurulu yedek listede Hakan Uğurlu, Ahmet Doğan ve Şevket Şengül görevlendirildi.

Seçimin ardından Kenan Demirbaş’a ve görevi devreden muhtarlara teşekkür plaketi verilmesiyle toplantı son buldu.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap