DARICA MUSİKİ TOPLULUĞU 1’İNCİ YAŞINI COŞKU VE GURURLA KUTLUYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Kurulduğu Ocak 2023’ten bu yana konserleriyle sanat müziği severlere unutulmaz bir gece yaşatan Darıca Musiki Topluluğu 1’nci yaşını kutlamanın heyecanının ve mutluğunu yaşıyor.

Çalışmalarını Darıca İskoliye Sanat Akademisi’nde büyük bir özveriyle sürdüren Darıca Musiki Topluluğu, birbirinden güzel solo ve koro eşliğinde; ‘Çile Bülbülüm, İncecikten Bir Kar Yağar, Bahar Bitti Güz Bitti, Bir Rüzgardır Gelir Geçer Sanmıştım, Leyla Bir Özgecandır, Gönlüm Seher Yeli Gibi ve Enginde Yavaş Yavaş’ gibi  Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ve eşsiz eserlerinin seslendirildiği konserlere sanat müziği severler yoğun ilgi gösterirken,söylenen şarkılara hep birlikte eşlik ediyor. Yaklaşık 50 kişinin yer aldığı koro ekibi önceki gün kuruluşunun birinci yılını coşku ve heyecanla kutladılar.

İlk konserini 23 Temmuz’da veren,  Şef Kamile Sibel Güngör yönetiminde  konser hazırlıklarına devam ediyor.  Koro üyesi Erhan Muti ve 8 arkadaşının desteği ile kurulan Darıca Musiki Topluluğu yakın bir tarihte birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan bir repertuvarla izleyiciyle buluşacak.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap