DARICA’DA KARS RÜZGÂRI ESECEK

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Bölgenin en güçlü derneklerinden biri olan Darıca Karslılar Derneği,  Kars ili ve ilçelerinin kültürünü, yöresel ürünlerini Darıca’da tanıtacak.  22 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’te  Darıca Perşembe kapalı pazarında gerçekleşecek Kars Tanıtım Şenlikleri açılışında kafkas oyunları, Çoban Ali konserinde türküler söylenecek Zahide Demir ile halaylar çekilecek.

Darıca Belediyesi’nin katkılarıyla 26 Eylül’e kadar sürecek olan bu yıl 3’ncüsü düzenlenecek olan, sunuculuğunu Çiler Boylu’nun yapacağı Kars Tanıtım Şenliklerine Zahide Demir, Güldeniz, Çoban Ali, Mehmet Akbulut, Tamer Sözbir, (Bağlamada) Mert Kutlu, Yavuz Aydemir ve Alkan Saltaş sazı ve türküleriyle renk katacaklar. Tanıtım şenliğinde ayrıca dünyaca ünlü sirk grubu da çocuklar için eğlenceler sunacak.

Darıca Karslılar Derneği Başkanı Ali Şen tanıtım şenliğine herkesi davet etti. Şen yaptığı çağrıda; ‘’Kars’ın kültürünü, örf adetlerini, geleneklerinin tanıtılacağı güzel bir program olacak. Sadece Kars’a özel stantlarımız olacak ve yöresel sanatçılarımızın yanı sıra yöresel yiyeceklerimizin sergilendiği çok güzel bir etkinlik olacağına inanıyorum. Tüm vatandaşlarımızı şenliğimize davet ediyorum.” dedi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap