DARICA’YA MESLEK YÜKSEK OKULU AÇILACAK

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Kocaeli Sağlık Teknoloji Üniversitesi (KOSTÜ), Darıca’ya yeni bir Meslek Yüksek Okulu açmayı planlıyor. Bu okul, sağlık ve teknoloji alanlarında eğitim verecek ve önümüzdeki öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

KOSTÜ Meslek Yüksekokulu’nun açılmasıyla birlikte, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası gibi bölgelerin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatının canlanması öngörülüyor.

Avrupa Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu’nun liderliğinde, KOSTÜ’nün Darıca’da açılacak olan Meslek Yüksek Okulu için çalışmaların sürdüğü belirtiliyor. Bu yeni okulun, sağlık ve teknoloji alanlarında eğitim vermesi planlanıyor ve böylece KOSTÜ’nün ikinci Meslek Yüksek Okulu olacak.

KOSTÜ’nün Darıca’da Marmaray Durağı’na yakın bir yerde yer alacak olan bu Meslek Yüksekokulu projesinin, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası gibi bölgelerin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına katkı sağlaması öngörülüyor. Bu projenin bölgeye katma değer kazandırması ve esnafın da bu gelişmeden olumlu yönde etkilenmesi bekleniyor.

ETİKETLENDİ:
Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap