DARICA’DA OKUL BASKINI İLE İLGİLİ 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Darıca’da aynı okulda 2. Kez yaşanan öğretmene saldırı olayı Darıca’yı ve öğretmen camiasını ayağa kaldırdı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Darıca Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu’nda yaşanan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Okul, öğrenci velisi ve yanında getirdiği üç kişi tarafından adeta basıldı.  Bir öğretmen ölümle tehdit edildi ve müdahale eden başka bir öğretmen darp edildi.

Geçtiğimiz Aralık ayında da aynı okulun ortaokul bölümünde benzer olaylar meydana gelmişti. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, biri silahlı olan üç ila dört veli okulu bastı. Öğretmenlere yönelik tehditler savuruldu ve bu esnada “Öldür onu” şeklinde bağırıldığı belirtildi. Araya giren bir öğretmen ise saldırganlar tarafından darp edildi. Darp edilen öğretmenin tedavi altına alındığı belirtilirken, olayın duyulmasının hemen ardından Eğitim Sendikaları başkan ve yöneticileri, Milli Eğitim yetkilileri okula adeta akın etti.

Öğretmenlerin olayın ardından derslere girmediği bahçe bölümünde beklediği, Darıca Emniyetinin olayla ilgili soruşturmaya başladığı açıklandı. Edinilen bilgilere göre olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı gelen bilgiler arasında.

 Bu arada eğitim sendikalarının yöneticileri ve öğretmenler Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu’na gitti. Eğitim İş Sendikası Kocaeli 2 Nolu Şube Yöneticisi Bülent Metin, gazetemize yaptığı açıklamada  olayı şiddetle kınadıklarını ifade ederek gözaltına alınan 5 kişinin tutuklu yargılanmasını talep edeceklerini, bu şahısların öğretmenlere tehdit mesajları gönderdiğini ileri sürerek eğitim sendikaları olarak Perşemde günü saat 12:30’da Darıca Çınaraltı’ Meydanında ortak basın açıklaması yapacaklarını da duyurdu.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap