‘’DİLOVASI’NI KENARA İTİLMİŞLİKTEN KURTARACAĞIZ’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde CHP’de başkan adayları açıklanmaya devam ediyor.

Darıca’dan adaylığı için büyük mücadele veren Yakup Törk PM toplantısının ardından Saide Arslan Çalışkan’ın aday gösterilmesi sonrası çok sert bir açıklama yaparak Darıca’nın 5 yılının heba edildiğini açıklamıştı. Ancak önceki gün beklenmeyen bir gelişme yaşandı ve Yakup Törk CHP Dilovası Belediye Başkan adayı olarak açıklanması gündeme bomba gibi düştü.

Yakup Törk adaylığı ile ilgili süreci Batıyakası Medya’ya açıkladı. CHP Dilovası Belediye Başkan Adayı Yakup Törk adaylık süreci ve görüşlerini şöyle açıkladı;

‘’Bir süre önce Dilovası ile ilgili milletvekillerimiz ve il yöneticilerimizle istişare yapıldı. Yapılan istişarede ‘iddialı olmak istiyorsak Yakup Törk adayımız olmalı’ görüşü alınmış. Pazartesi günü yapılan Parti Meclisi toplantısında Dilovası adayı kararı alınmış ve bana dün karar tebliğ edildi. Biz de CHP’li olarak parti görevidir diyerek kolları sıvadık hemen ilçeye giderek partimizde toplantı yaptık. İl ve ilçe Yönetim kurulu üyelerinin heyecanlarını, bakış açısını gördüğümde inancım bir kat daha arttı.

Darıca’da 2019 yılına kadar CHP’nin oy oranı yüzde 18’di. İlçede 2 dönem ilçe başkanlığı yapmış biri olarak 2019 yerel seçiminde benim adaylığımda yüzde 42,5 oy aldık seçimi kıl payı kaybettik. Dilovası’nı çok iyi tanıyorum bildiğim bölge bu nedenle bu başarıyı yakalayacağız. Çünkü ilçede görüştüğüm vatandaşların gözleri parlıyor. Herseçmenin oylarına talibiz. Dilovası’nı kenara itilmiş bir ilçeden kurtararak hak ettiği yere taşıyacağız. Biz Dilovası’nı seviyoruz Dilovası’da bizi sevecek.

Dilovası kenarda kıyıda kalan, her zaman 2’ci sınıf bir ilçe olmuştur. Hayat mücadelesi veren, çalışkan insanları ile el birliği ile zor bir ilçeyi kolaya çevireceğiz.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap