EĞİTİMDE 2. DÖNEM HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Eğitim ve öğretimin güvenli ortamlarda sürdürülebilmesi amacıyla okul çağındaki çocukların ve gençlerin uyuşturucu maddeler başta olmak üzere suç ve suçlulardan uzak tutulması, güvenli yolculukların sağlanması, okul/kampüs yakın çevresinde/dışında bulunan mekânlar göz önünde bulundurularak denetim faaliyetlerinin ve bilincin arttırılması, servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerinin arttırılması, trafik kazalarının önlenmesine yönelik tedbirler alınarak uygulanmasına hassasiyetle devam etmektedir.

 Bu kapsamda eğitim öğretim dönemi başlamadan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz başkanlığında değerlendirme ve istişare toplantıları yapıldı. Haftalık güvenlik toplantılarında yapılan çalışmalar gözden geçirildiği toplantıda yine 2. Dönem başlamadan eğitim kurumlarımızın hazırlanması için yapılan çalışmaların yanında emniyet ve asayişin temini, muhafazası ile trafik güvenliğine ilişkin alınan tedbirlerin gözden geçirildiği toplantılara devam edilmekte.  

Kocaeli Valiliği tarafından toplantı ile ilgili yapılan açıklama şöyle;’’İlgili kurumların katıldığı toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda uygulanan “Kocaeli Valiliği Güvenli Okul Uygulama Tedbirleri” kapsamında, 11 Eylül 2023-21 Ocak 2024 tarihleri arasında görevlendirilen 4 bin 809 güvenli eğitim koordinasyon personeli okullar bölgesi ve güzergahlarında çalışmalar yapmış, bu kapsamda 2 bin 805 umuma açık yer denetlenmiş, bin 976 metruk binada incelemeler yapıldı.

 Yine bu kapsamda 4 bin 50 ekip görevlendirilerek 4 bin 248 okul servisi kontrol edilmiş, 92 servis aracına 160 bin 332 TL cezai işlem uygulandı.

 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında ilimizdeki tüm okullara güvenlik kamerası sistemi yerleştirilmiş olup, ilaveten 28 okulda Kent Güvenlik Yönetim Sistemine geçiş tamamlandı. 

 Deprem tedbirleri kapsamında ise 2023 yılında 12 okulun bina güçlendirilmesi yapılmış, 14 okulun ise bina güçlendirme projesi tamamlanması planlanmıştır. Yine ilimizde 28 okul ve 1 lojman olmak üzere 29 bina deprem tahkiki sonucu yıkılmış, yeni binaların yapım çalışmaları devam etmektedir.
 5 Şubat 2024 günü bin 554 okulda, 29 bin 39 öğretmen ve 509 bin 835 öğrenci ile başlayacak olan 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılının 2. Dönemi sebebiyle Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda bugün düzenlenen “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem Hazırlık, Değerlendirme ve Okul Güvenliği Toplantısı”, Valimiz Seddar Yavuz’un talimatları ile Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan başkanlığında ilgili kurum yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Hazırlık, Değerlendirme ve Okul Güvenliği Toplantısında yapılan çalışmalar tüm yönleriyle değerlendirilmiş, istişareler yapılmış, koordinasyon gerektiren konular görüşülmüştür. 

 Ailelerin emanetleri olan sevgili öğrencilerimizin güvenli bir şekilde eğitim almalarını sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinasyonunda okul çevresi ve güzergâhlarında yapılan çalışmalar hassasiyetle devam edecektir. 

 Okul çevrelerinde ve sokaklarda görülen şüpheli kişilerin vatandaşlarımızca 112’ye ihbar edilmesi yapılan bu çalışmalara önemli destekler sağlayacaktır.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap