EMEKLİLER MEYDANLARDA İKTİDARI UYARDI!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

2024 Yılının ilk 6 aylık enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından emeklilerin de tepkisi gecikmedi.  Tüm Emekliler Sendikası Gebze Şubesi Kent Meydanında basın açıklaması yaparak iktidarı protesto etti.

Tüm Emekliler Sendika Başkanı Cemil Yüksek ve sendika üyesi emekliler açtıkları pankart ve sloganlarla ekonomik durumu protesto ettiler. Vatandaşlarında destek verdiği protesto eyleminde

Yapılan açıklamada hükümetin ekonomik politikalarını sert bir dille eleştirerek, emeklilerin ve düşük maaş alan çalışanların haklarını savundu. Açıklamada mevcut ekonomik düzeni “vahşi kapitalizm” olarak nitelendirilerek, bunun yeni bir köleci düzen olduğunu belirtildi. Düşük maaşların, emekli olunduğunda daha da büyük bir sorun haline geldiği vurgulandığı açıklama şöyle; “Çalışanların da bunu kabul etmemesi gerekir. Zira bu düşük maaşlar, emekli olunca halihazırda 10 bin lira maaş alan emeklilerin kaderine ortak olmaktır. İktidarı uyarıyoruz! 22 yıldır sömürdüğünüz, yandaş derneklere, cemaatlere, tarikatlara, yandaş şirket ve müteahhitlere aktardığınız ülke kaynaklarının bedelini biz emeklilere, asgari ücretli emekçilere yüklemenize bütün gücümüzle itiraz edeceğiz. Krizi yaratanlar bedelini ödesin.

Demokrasi ve insan hakları için mücadelemiz devam edecek. İnsan onuru için demokratik mücadelemizi sürdüreceğiz. Demokrasilerin seçimden seçime rüşvet arenası olmadığını, demokrasilerin bir yaşam biçimi olduğunun dersini vereceğiz. Yaşasın insanca yaşam mücadelemiz.”

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap