ENGELLİLERE SİYASET YAPABİLME İMKANI SUNULMALI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Türkiye Beyazay Derneği Kocaeli Şube Başkanı Furkan Eşittir, geçtiğimiz günlerde yaptıkları çağrı ile engelli vatandaşların siyasete katılmaları yönündeki  çağrının ardından siyasi partilere yapılan başvuruların kendilerini mutlu ettiğini açıkladı.

Siyasi partilere de  çağrıda bulunan Başkan Eşittir,  engelli vatandaşlara siyaset yapabilme imkanı sunmalarını ve onlara cesaret vermelerini istedi. Eşittir yaptığı açıklamada şöyle dedi;’’ Engelli bireylerin sorunlarını anlatabilmeleri ve çözüm önerilerini gündeme getirebilmeleri için belediye meclislerinde temsil edilmeleri gerekiyor. Engelli vatandaşların belediye meclislerinde yer alması, sadece onlar için değil, aynı zamanda tüm toplum için bir kazanç olacaktır.

Belediye başkan adaylarıyla projelerimizi paylaşacağız. Engellilik, siyaset üstü bir durumdur ve bu nedenle parti gözetmeksizin tüm siyasi partilerin seçim beyannamelerine katkıda bulunmak amacıyla engelli vatandaşlarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi içeren raporlarımızı siyasi partilerle paylaşacağız. Bu raporların beyannamelerde ne kadar yer aldığını da yakından takip edeceğiz ve kamuoyunu bilgilendireceğiz.

Türkiye Beyaz Ay Derneği gibi önemli bir birikim ve tecrübe, engellilik alanında istifade edilecek bir kaynaktır. Yönetim kurulumuzdaki deneyimli arkadaşlarımız, bizzat sorunun muhatabı olarak bu konuya yaklaşıyor. Bizler, olaya siyaset gözüyle değil, kazanım gözüyle bakmak istiyoruz. Türkiye’nin 100. yılında engelli vatandaşlarımız da 100 yılın bir parçası olsun. Siyasette, sporda, sanatta başarı kazanan engelliler topluma rol model olsun. Sorunlar halıların altına süpürülmesi yerine açıkça konuşulsun ve çözülsün. Engellilerin potansiyelleri, yetenekleri ve katkıları toplumun her alanında tam anlamıyla  değerlendirirsin.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap