ERKAN BAŞ “BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI MAL VARLIKLARINI AÇIKLASIN”

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve Gebze Belediye Başkan aday Erkan Baş, Kocaeli ve Gebze’deki tüm adayların mal varlıklarını açıklamaları çağrısında bulundu. Siyaset kurumunun para kazanma ve yandaşları zengin etme alanına dönüştüğünü iddia eden Baş, bugün Türkiye’nin “yöneticileri zenginleşen ülkelerde halk yoksullaşır” sözünün kötü bir örneği olduğunu söyledi.

Erkan Baş sözlerini şöyle sürdürdü, ‘’yurttaşların gözü Kocaeli’ye, Gebze’ye dönmüşken tüm Türkiye’ye örnek olmak üzere tüm adaylara çağrı yapıyorum. Yıllardır Belediye Başkanlığı, Meclis üyeliği yapan adaylar bu göreve geldikleri günkü mal varlıklarını, bugünkü mal varlıklarını şeffaf biçimde ortaya koymalılar. Yurttaşlar bilmeli.

Ben 6 yıldır milletvekiliyim, evim kiraydı hala kirada oturuyorum, milletvekilliğim boyunca, Genel Başkanlığım boyunca kişisel tek bir mülk edinmedim. Gebze Belediye Başkanlığı görevim bittiğinde de durumum da en küçük bir değişiklik olmayacak. Diğer aday arkadaşlar da büyük lafları etmeyi bıraksınlar ve önce mal varlıklarını açıklasın! 

Tüm adaylar da yurttaşın  karşısına dürüstçe çıksın, mal varlıklarını açıklasınlar. Siyaseti rantçılıktan, vurgunculuktan temizlemenin yolu budur” sözleriyle tüm adaylara çağrıda bulundu.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap