ERKAN BAŞ TÜRK METAL’E BAŞSAĞLIĞINA GİTTİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve Gebze Belediye Başkan adayı Erkan Baş, Türkiye İşçi Partisi Kocaeli  Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Hakan Koçak ile birlikte, Türk Metal Sendikası Gebze Şubesini ziyaret etti. Gebze 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Teke ve Gebze Dilovası Şube Başkanı İsmail Çiçek tarafından karşılanan Baş, fabrikalardan temsilci işçilerle biraraya gelen Erkan Baş, TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı, Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın vefatı nedeniyle sendika başkan ve üyelerine başsağlığı diledi.

Toplantıda buluşmayı düzenleyen ve katılan işçi temsilcilerine teşekkür ederek başlayan Erkan Baş, tüm siyasal ve sosyal gelişmeleri işçi sınıfı gözüyle ve işçi sınıfı tarafından değerlendiren Türkiye İşçi Partisi’nin Gebze’deki iddialarını anlattı. Baş; ‘’Yerel seçimlerde herkes konuşuluyor sadece işçiler konuşulmuyor. Çünkü ne TBMM’de ne de genel olarak siyaset alanında işçi sınıfının temsiliyeti hak ettiğimizin çok çok altında.

Siyasette çeşitli kutuplaşmalar üzerinden oluşmuş statükonun değişmesi için Gebze’de işçilerin yönettiği bir belediyenin ortaya çıkması son derece önemli. Pek çok yerde bir seçim heyecanı yaşanmıyor, çünkü siyasetin mevcut durumu halka, özellikle emekçilere, yoksullara bir umut vermiyor.’’ Dedi.

Siyaset kurumunun tepeden tırnağa değişmesi gerektiğini, bunun dışında işçi sınıfının hakkı olanı almasının mümkün olmadığını savunan Baş, bu değişimin başlangıç adımlarından birisinin Gebze’yi işçilerin yönetmesi olacağını ve işçilerin örgütle desteğiyle girdikleri bu seçimin sonunda bunu başarabileceklerini gördüklerini söyleyerek, işçileri destek olmaya davet etti.

Hep birlikte yönetilecek, işçiler tarafından yönetilecek bir Belediye tüm Türkiye’ye örnek olacaktır, diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap