ERKAN BAŞ’TAN KÖŞKLÜÇEŞME’DE GÖVDE GÖSTERİSİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve Gebze Belediye Başkan Adayı Erkan Baş Köşklüçeşme Mahallesinde halkla bir araya geldi.

Seçim bürosu önünde toplanan kalabalığa seslenen Erkan Baş, Gebze’yi yönetenlerin koltuklarında oturarak yönetim sergilediklerini ileri sürerek sert tepki gösterdi. Baş mahalle halkına projelerini açıkladı.  30  yıldır Gebze’yi yönetenlerin rahat  koltuklarından kalkmadan Gebze’yi yönettiklerini, Gebze halkını ciddiye almadıklarını ifade ederek; Şimdi etekleri tutuştu, çünkü biz Gebze işçi sınıfını birleştirdik. Artık Türkiye İşçi Partisi Gebze’yi kazanmaya geldi. Bunu fark ettiler. Gebze halkı verdikleri  vergi ile 30 şehri bile besleyebilecekken burada gençler, kadınlar hayatın bir parçası haline gelemiyor. Kadınlar çalışmak istediklerinde hayatın pahalı olmasından çocuklarını kreşe bırakamıyor. Ve işte bu  30 yılın sonunda ilk defa kazanmaya Gebze’ye kazandırmaya bu kadar yakın bir hale  geldik.’’ Dedi.

Erkan Baş konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Diyorlar ki, para bizde, basın bizde, yandaşlar bizde, ama gördüler ki, bizim sesimiz yine de duyuluyor. Bu yüzden buradaki herkesten rica ederim, yarın bakkala gittiğinizde, otobüse bindiğinizde, işe gittiğinizde, burada konuştuklarımızı anlatalım. Bunlar bizi birbirimize düşman etmeye çalışıyorlar. Bunlar halka diyorlar ki, Filistin için dua edin, ama kendileri Filistin’le ticaret yapıyorlar, bunların bildiği tek yeşil, dolar yeşili.

1 Nisan’da, Gebze’de kimsenin şaka yapmasına gerek  kalmayacak, herkesin  yüzü gülecek. Çünkü biz hep beraber güzel bir şaka yapacağız. O makam  koltuğunu alıp Gebze’nin kent meydanına getireceğiz. Herkes görecek ki, Gebze artık koltukta oturulup yönetilmeyecek.

Şimdi  diyorlar ki, TİP  Genel Başkanı gelmiş, Gebze’de aday olmuş. Huzurları bozuldu, burada çok büyük bir birlik oluştu, Gebze’de işçilerin yönetimine dair çok büyük bir adım atılmış oldu. Diyorlar ki, bunların Gebze’ye dair projeleri yok, ben Gebze’yi adım adım geziyorum, bir sürü kocaman binalar yapmışlar, hepsinin içi bomboş biz onların içini insan sıcaklığıyla dolduracağız. Onların derdi, müteahhitleri zengin etmek. Bizim eve ihtiyacımız var, bizim depremde güvenle oturacağımız bir eve ihtiyacımız var, onlar onu yapmazlar. TİP ne yapacak derlerse onlara söyleyin, TİP herkesin güvenle  barınacağı konutlar yapacak, katılımcı bir yönetim kuracak, kadınların iş hayatına daha fazla katılabilmesi için kreşler yapacak, Gebze sınırlarındaki tüm devlet okullarında okuyan öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek dağıtılacak’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap