EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPAN GENÇ KIZLARA ÇEYİZ DESTEĞİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hayata geçirilen projeyle evlilik hazırlığı yapan ihtiyaç sahibi genç kızlara çeyiz yardımı gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında Darıca’da evlenecek olan Mine isimli bir kıza AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan çeyizler götürüldü.

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kollarının üç yıl önce başlatmış olduğu proje ile ihtiyaç sahibi nişanlı genç kızların çeyizleri gönüllüler tarafından hazırlanıyor. Çeyiz için gerekli malzemeler belirleniyor. Üyeler ve hayırseverlerin de destek verdiği proje kapsamında alınan elektrikli mutfak aletleri, nevresim, yastık, yorgan, yemek ve tencere takımlarının da aralarında bulunduğu tüm çeyiz ürünleri, kadın kolları üyelerince geleneksel olarak süsleniyor. Çeyizler, daha sonra nişanlı genç kızların evine götürülüyor. Proje kapsamında Darıca’da Mine isimli nişanlı genç kıza çeyizleri AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Gülenç, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın eşi Havva Bıyık ile AK Kadınların yönetimi tarafından teslim edildi.

“BU ŞEHRİN HER SOKAĞINDA İZİMİZ VAR”

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, “Çeyiz Desteği’ projemiz kapsamında hazırlamış olduğumuz çeyizimizi, Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanım Selma Gülenç, Belediye Başkanımızın eşi Havva Bıyık ve teşkilatımız ile birlikte güzel kızımız Mine’ye teslim ettik. Rabbim ömür boyu mutluluklar nasip etsin inşallah. Kocaeli’nin Ak Kadınları olarak, bu şehrin her sokağında izimiz var” dedi.

“PROJEMİZ ÇOK GÜZEL ŞEKİLDE BÜYÜDÜ”

AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Gülenç, “AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı öncülüğünde başlatmış olduğumuz proje çok güzel bir şekilde büyüdü. İl başkanımız Yasemin Özdemir’in öncülüğünde ‘Çeyiz Desteği’ projemizi yakın zamanda düğünü olan Mine kardeşimize ulaştırdık. Hayırlı günlerde, güle güle kullansın” dedi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap