FULYA YALEZAN UYARDI; İNGİLTERE eVİZE UYGULAMASINA BAŞLIYOR!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Test Education Centre’ın Kurucusu Uluslararası Eğitim Danışmanı ve İngilizce Öğretmeni Fulya Yalezan’dan önemli duyuru.  Yalezan, Birleşik Krallığın gelişmiş güvenlik uygulamaları amacıyla 2025 yılına kadar fiziksel belgeleri tamamen değiştirme planıyla birlikte eVizeler vereceğini belirterek Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığının fiziksel belgelerin sahtekarlığı, kaybı ve kötüye kullanımıyla ilişkili riskleri en aza indirerek sınır güvenliğini artırmada eVizelerin çok önemli olduğunu ifade ettiğini vurguladı.

Fulya Yalezan konu hakkında şu açıklamayı yaptı; ‘’Birleşik Krallık, sınır kontrolü ve göç süreçlerini modernleştirmeye ve dijitalleştirmeye yönelik bir adım olarak e-Vizelerin kullanıma sunulmasını başlattı. Bu plan kapsamında, Birleşik Krallık’ta ikamet eden milyonlarca vize sahibi, 2025 yılına kadar fiziksel göçmenlik belgelerinden dijital eVizelere geçiş yapacak.

İçişleri Bakanlığı, biyometrik oturma izinleri (BRP’ler) olarak bilinen fiziksel göçmenlik belgelerinin sahiplerine emailler gönderdi ve onları eVizelerine erişmek için bir Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik (UKVI) hesabı oluşturmaya davet ederek bu süreci başlattı. Dijital eVizelere geçiş, 2024 yazı boyunca kademeli olarak tüm BRP sahiplerini kapsayacak.

Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, eVizelerin sahtekarlık, kayıp ve fiziksel belgelerin kötüye kullanılmasıyla ilişkili riskleri en aza indirerek sınır güvenliğini artırmada çok önemli olduğunu söyledi.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap