GEBZE GAZETECİLER CEMİYETİ, ÇALIŞAN GAZETECİLERİ UNUTMADI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Gebze Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir program gerçekleştirdi. Güzide Sosyal Tesisleri’ndeki programa protokol mensuplarının yanı sıra cemiyet üyeleri de büyük ilgi gösterdi.

Program, geçtiğimiz günlerde cinayete kurban giden gazeteci Tülay Dağaşan ve ebediyete intikal etmiş gazeteciler için Kuran’ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle başladı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Levent Altun günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, “Basın emekçilerinin sosyal ve ekonomik haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasanın 1961’de yürürlüğe girdiği 10 Ocak, çalışan gazeteciler günü olarak kutlanmaktadır. Basının içinde bulunduğu sorunlar nedeniyle buruk olarak kutluyoruz. Gazetecilik fedakarlık gerektiren zor bir meslek, basın etik ve ahlak kurallarına uyarak bu mesleği onurlu bir şekilde sürdüren meslektaşlarımın bu anlamlı gününü kutluyorum” diye konuştu.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş’ın da birer konuşma yaptığı programa Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Arıkboğa, Dilovası Belediyesi Özel Kalem Müdürü Recep Karakoç ve Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan danışmanı İbrahim Gürsel de katıldı.

Geceye ayrıca, cemiyete katkı sağlayan sponsorlar Baran Aydın (BRN Grup), Funda Erboğa Özkara (Can Papuç), Dr. Oğuzhan Orhan (Özel Gebze Merkez Hastanesi), Oktay Torun (Güllüoğlu Pastanesi), Erdal Ayaydın (Mobilyacılar Çarşısı), Feyza Sekban Kömürcü (TNS Bilişim), Nuray Küfüdür (İlk İz Estetik), Recep Avcı (Regav Gayrimenkul), Yavuz Selim Uzun (Özelsin Koleji) ve İş İnsanı Serap Bayram katıldı.

Konuşmaların ardından hediye çekilişleri gerçekleştirildi. Program, toplu fotoğraf çektirilmesi ve tüm üyelere hediye takdim edilmesiyle sona erdi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap