GEBZE GAZETECİLER CEMİYETİ İLE KOSHADOS EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Gebze Gazeteciler Cemiyeti ile Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları Derneği (KOSHADOS) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Cemiyet Başkanı Levent Altun ve yönetim kurulu üyeleri Barış Ateş, Sabiha Toprak Kırdemir, Barış Dursun ve İsa Turhan’ın katıldığı toplantıda bir araya gelen KOSHADOS Yönetim Kurulu Başkanı Emre Polat, derneğin çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

BÖLGENİN EN AKTİF KURLUŞLARINDAN

KOSHADOS Yönetim Kurulu Başkanı Emre Polat, yapılan çalışma ve projelerle Kocaeli bölgesinin en kapsamlı Sivil Toplum Kuruşlarından biri olduğunu ifade etti. Dernek olarak 7 ana bölüm üzerinde faaliyet gösterdiklerini ifade eden Polat; ‘’Havacılık bölümüyle 7’den 70’e havacılığı aşılamaya çalışan, arama kurtarma bölümü ile ihtiyaç duyulan yerde olan ve aynı zamanda bölgemizde insanların bilinçlenmesine katkı sağlayoruz. Spor da basketbol bölümü ile Darıca tarihinde basketbolda ilk kupayı kaldıran ve altyapıları ile profesyonel anlamda çalışmalarına devam ediyoruz. Modern Okçuluk alanı ile 7’den 70’e vatandaşlarımıza bunu aşılayan, Doğa bölümü ile kamplar doğa yürüyüşleri ve Kocaeli bölgesini tanıtmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Orman gönüllüsü bölümü olarak Gebze Orman İşletme müdürlüğünün destekleriyle orman yangınları ile mücadele eğitimi konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendiren ve bu alanda gerek duyulduğunda eğitim almış gönüllülerle ormancılarımıza destek oluyoruz.’’ Şeklinde konuşru.

ERASMUS’A ENTEGRE OLMUŞ TEK KURUM

 Başkan Emre Polat,  Akademi ve Proje bölümü ile hem yurt içi hem de yurt dışı birçok projede yer alan Kocaeli bölgesinin Erasmus’a Entegre olmuş dernek ve spor kulüpleri içerisinde tek kuruluş olduğunun da altını çizdi.

Dernek olarak Gebze Gazeteciler Cemiyeti ile işbirliği yapmaktan, gerek dernek üyesi gazetecilere gerekse de çocuklarını çeşitli eğitimler ve organizasyonlar ile ağırlamaktan da mutlu olacaklarını söyledi.

Başkan Levent Altun’da bölgenin aktif derneklerinden KOSHADOS ile yaptıkları protokol ile cemiyet üyelerine eğitimler, sosyal aktiviteler gibi çeşitli dallarda çalışmalar yapacaklarını ifade ederek Başkan Emre Polat’a teşekkür etti.

Toplantıda Gebze Gazeteciler Cemiyeti ile KOSHADOS işbirliği ile orman yangını, drone kullanım, model uçak gibi konularda eğitim çalışmalarının yanı sıra doğa sporlarının da yer alacağı aktiviteler üzerinde işbirliğine varıldı. Eğitimler ve aktiviteler ile ilgili önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacak. Eğitimler sonrası katılımcılara belge ve sertifika verilecek.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap