GEBZE SİVASLILAR DERNEĞİ YAZ ETKİNLİKLERİ İÇİN HAZIRLANIYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
4 Min Okuma

Sivaslılar tempo artıyor

* Batı yakasının en etkili STK’larından birisi konumunda bulunan Gebze Sivaslılar Derneği yaz çalışma programını belirlemek amacıyla bir araya geldi. Dernek Başkanı Hamit Kuş Sivas Derneklerinin yaz döneminde bir dizi etkinliğe imza atacağını duyurdu.

2024 yılı çalışmalarına hızlı başlayan Güzeller OSB içerisinde Gebze Sivas Dernekler Birliği ve Kocaeli Sivaslı İş İnsanları yapılanması ile birlikte kendi Genel Merkezlerini oluşturan Sivaslılar 2024 yaz dönemi çalışmalarında bir dizi etkinlik yapma kararı aldı.

Derneğin Güzeller OSB içerisinde bulunan yönetim ofisinde yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Hamit Kuş, kahvaltılı programda 2024 yılı yaz döneminde yapılacak kültürel çalışmalar ve sosyal projelerle ilgili bilgiler verdi. Programa Derneğin onursal başkanlarından Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan’da katıldı.

YAZ DOLU DOLU GEÇECEK

Gebze Sivaslılar Derneği yaz döneminde dernek üyelerine yönelik bir dizi etkinliğe imza atacak. Okulların tatil olmasının ardından bölgesel bir pikniğe imza atmayı planlayan Gebze Sivaslılar Derneği aynı dönem içerisinde derneğin kültürel ve sosyal projelerin içerisinde de yer alacağı, kadın ve gençlik kollarının da ayrı ayrı projelere imza atacağı bir sürece girecek. Başkan Hamit Kuş şu açıklamaları yaptı,  “ Batı yakasında Çayırova Derneği ile birlikte Sivaslıları temsil eden bu yapılanma kentin sosyal ve kültürel yapılanmasına, insanlarımız arasında dayanışma ve işbirliği ruhunu güçlendirme adına önemli adımlar atıyor. Güzeller OSB içerisinde onu8rsal başkanlarımızdan Adem Ceylan’ın katkıları ile çalışmalarımızı bir çatı altında yürüteceğimiz, sosyal tesislerimizi oluşturduğumuz bir idari binaya sahip olduk. Derneğimizin bu çalışma ofisinin yanım sıra ilçe merkezlerinde de binalarımız bulunuyor. Aynı zamanda Kocaeli iş insanları ve batı yakası iş insanlarını bir araya getirmek Sivaslı işadamlarını bir çatı altında toplamak amacı ile başlattığımız çalışmalarımızın da sonuna geldik. Kocaeli bölgesinde Sivaslılar adına hangi adımlar atılıyorsa bu yapılanma içerisinde atılacak.

BİRLİK BERABERLİK RUHU

Kültürlerin ve yiğidin harman olduğu Sivas’ın Yiğidoları yaşadıkları kentlere aynen o kentte doğmuş büyümüş insanlar kadar sahip çıkmanın gururunu yaşıyor. Bir Kültür STK’sı olmamıza rağmen kendimizi Kocaeli’nin bütün menfaatlerini koruyan-kollayan yaşadığı kentin dertleri ile dertlenen bir yapı olarak görüyor ve bu çizgimizden asla taviz vermiyoruz. 2024 yaz döneminde hep birlikte bir dizi sosyal ve kültürel etkinliğe imza atacağız. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşacağız.”

CEYLAN HEM TEŞEKKÜR ETTİ HEM UYARDI

Gebze Sivaslılar Derneklerinin onursal başkanı konumunda bulunan Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan’da Sivaslılar buluşmasında bir konuşma yaptı. Ceylan, “ Gurbette yaşayan Sivaslılar hem yaşadıkları kente sahip çıkacaklar, hem de doğdukları toprakları asla unutmayarak oraya da katkı sunacaklar. Gebze Sivaslılar Derneğinin çalışmalarını ilgi ile takip ediyor, her birinizi gösterdiğiniz temsiliyet azminden dolayı kutluyorum” dedi.

SİVAS BELEDİYE BAŞKANI GELECEK

Öte yandan 31 Mart seçimlerinde Sivas’tan belediye başkanı seçilen Adem Uzun bu hafta içerisinde Güzeller OSB’yi ziyaret ederek Adem Ceylan ile buluşacak. Daha önce Sivas’ta okullar yaptıran Ceylan ailesinin bu ziyarette yeni bir projeye imza atacağı, Sivas’a bir süre önce hayatını kaybeden annelerinin isminin verileceği bir sağlık ocağı projesini hayata geçireceği öğrenildi. Sivas Belediye Başkanının Gebze’ye yapacağı ziyarette Dernek başkanı Hamit Kuş ile dernek yöneticileri de bir görüşme yapacak.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap