GEBZE’DE İKTİDARA SESLENEN CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL; ‘’GEÇİM YOKSA SEÇİM VAR’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gebze’de ‘Geçinemiyoruz’ mitinginde yaptığı konuşmada iktidara mesaj verdi; “Güvencesizliğe alışın diyorlar, alışmayacağız. Geçim olmazsa seçim olur” dedi.

Gebze Mevlana Kapalı Pazar alanında Emek Mitingi düzenlendi. Milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ve partililerin katıldığı Mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel vatandaşların haklı talepleri olduğunu ifade ederek, “Bu meydanı dolandıran herkes diyor ki, geçinemiyoruz. 10 bin TL emekli maaşına muhtaç edilen, sesi duyulmayan emekliler bugün burada. 17 bin TL asgari ücret olan, seçim senesinde ‘Yılda 4 kez zam yapacağız deyip kandırılan ama bu büyük enflasyon ortamında yılda 2. enflasyon zammı bile çok görülen, bir yıl boyunca enflasyon karşısında ezilmeye terk edilen emekçiler, asgari ücretliler.Sadece emekli ve emekçiler yok. 2 bin TL öğrenci harcıyla barınamayan, geçinemeye öğrenciler, 1 milyon atanmayan öğretmen, Rize’de 17 TL’lik taban fiyatla kendisiyle alay edilen çay üreticisi, masrafları arttığı halde taban fiyatları maliyetleri karşılamayan çiftçiler, dükkanını siftahsız kapatan, borcunu ödemek için eşin, dostun kredi kartına sarılan esnaf ve en kötüsü geçinmek için kazanmak, kazanmak için çalışmak lazımken maalesef Türkiye’nin dört bir yanındaki genç işsizler, güvencesizler, sizler burada hepsinin adına bu meydandasınız. Sesini yükseltiyorsunuz” dedi.

HER DEFASINDA UYARDIK

Yerel seçimlerden bu yana Türkiye genelinde çeşitli mitingler yaparak sesini duyuramayanların sesi olmaya gayret gösterdiklerini söyleyen Özel, “Eğitim mitingi yaptık, emekli mitingi yaptık, çay mitingi, buğday mitingi yaptık ama her defasında uyardık. Temmuz geliyor, hayat pahalılığı var. Enflasyon eziyor ve asgari ücrete, emekli ücretlerine hem enflasyon zammını vermek, hem refah payını vermek, emekçinin hakkını vermek, vergi adaleti sağlamak, kuşa dönmüş olan maaşları ve artan vergi kademlerine kurban etmemek ama özellikle asgari ücreti enflasyonu refah payını vermek zorundasınız. ‘Bunu yapmazsanız bu sesi duyururuz, meydanlara çıkarız’ dedik dinlemediler. Sokaklar, meydanlar bizimdir.

GEÇİM OLMAZSA SEÇİM OLUR

 “Hep birlikte söyleyin, duymayanlar duysun; geçinemiyoruz. Buradan sesleniyorum. Biri çıkmış ‘Önümüzde 4 yıl seçimsiz dönem’, biri çıkmış ‘Erken seçim istemek hainliktir’ Bu meydandan önce şu sesi duyun; geçinemiyoruz. Uyarım şudur; geçim olmazsa, seçim olur. Ey Recep Tayyip Erdoğan, ey Devlet Bahçeli, ey Cumhur İttifakı Gebze’yi duy. Ya geçim, ya seçim. Eğer hakkınızı vermezlerse, asgari ücrete zam vermezlerse, emekli maaşını artırmazlarsa, sesinizi duymazlarsa mücadeleye var mıyız? Hakkınızı söke söke almaya var mıyız? Eğer geçim yoksa seçim var. Ankara, geçim yoksa seçim vardır. Gerisini siz düşünün. Şimdi bu meydan, bütün sesini duyurmak isteyenlerin meydanıdır” cümlelerini kullandı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap