GEBZE’DE METAL İŞÇİLERİ GREVE ÇIKIYOR!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma çıkmaması üzerine, örgütlü olduğu fabrikalarda grev kararı aldı. Birleşik Metal-İş Sendikası grev uygulama tarihlerini açıkladı. Büyük bölümü Gebze’de olan fabrikalarda 19, 23 ve 24 Ocak tarihlerinde greve çıkılacak.

MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma çıkmaması üzerine MESS ile masaya oturan sendikalardan Birleşik Metal-İş Sendikası grev kararını aldı ve grev tarihlerini açıkladı. Kocaeli bulunan Gebze 1 ve 2 No’lu şubeleri ile Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu 10 fabrika ve 26 işletmede greve çıkılacak. 19 Ocak’ta 4, 23 Ocak’ta 3 ve 24 Ocak’ta 3 olmak üzere art arda fabrikalar greve uygulamasına geçecek. Birleşik Metal-İş grev tarihlerini açıklarken Türk Metal Sendikası’nın hala açıklamaması dikkat çekti.

19 OCAK’TA BAŞLAYACAK

Birleşik Metal-İş Sendikası 19 Ocak’ta Gebze 1 ve 2 No’lu Şube’ye bağlı, Yücel Boru, Çelsentaş, ZF Sachs. Sarkuysan, Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu Çelsentaş, 23 Ocak’ta Gebze Şubelerinin örgütlü olduğu Cengiz Makine, Dostel, Çayırova, 24 Ocak’ta Fontana, Wiedman, Kroman Çelik’te greve çıkılacak. Büyük bölümü Gebze’de olan fabrikalarda başlayacak olan grevler işçilerin toplu iş sözleşmesinde hak ettikleri maaşı almak ve insanca yaşayacak bir ücrete kavuşmak için yapılacak.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap