”GEBZELİLERE PARTİCİLİK YAPMADAN AYRIŞTIRMADAN HİZMET YAPACAĞIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM”

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

İYİ Parti Gebze Belediye Başkan adayı Sadık Güvenç, Gebze’ye olan sevgisi ve heyecanıyla yola çıktığını, doğma büyüme Gebzeli olduğundan ilçeyi çok iyi tanıdığını bu nedenle şeffaf, tarafsız yönetimle  en güzel hizmetleri yapacaklarını söyledi. İl Başkanı Nusret Acur’da ittifak olmayacağını açıklanan adaylarla seçime gireceklerini ifade etti.

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gurup toplantısında kürsüye çağırarak Gebze belediye başkan adayı olduğu açıkladığı Sadık Güvenç, basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.  İl Başkanı Nusret Acur ve il yöneticileri, İlçe Başkanı Uğur Demir ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısında Belediye Başkan Adayı Sadık Güvenç, adaylık süreci, hedefleri ve çalışmaları hakkında bilgiler aktardı basın mnsuplarının sorularını cevaplandırdı.

1969 yılında Tavşancıl’da dünyaya geldiğini, 1982 yılında Doğru Yol Partisi’nde gençlik kollarında ilk siyasi çalışmalara başladığını söyleyen Sadık Güvenç, o tarihten bu yana siyasetin içinde olduğunu Gebze için hizmet etmeye çalıştığını söyledi. 1997-2014 yılları arasında 4 dönem muhtarlık yaptığının da altını çizen Güvenç, halen Gebze Belediyesi Belediye meclis üyesi olarak da görev yaptığını ifade etti.

GEBZE’YE OLAN SEVGİM VE HEYECANIMLA YOLA ÇIKTIM.

Güvenç konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Gebze’ye olan sevgim ve heyecanımla yola çıktım. Doğma büyüme Gebzeli olarak, ilçeyi çok iyi tanıyorum bu nedenle şeffaf, tarafsız yönetimle  en güzel hizmetleri yapmak hedefindeyim. Gebze’nin sorunlarına hakimim. Bugüne kadar gerek iş ve siyasi hayatımda, gerek muhtarlık yaptığım dönemlerde hiçbir zaman ayrımcılık  yapmadım, kimseyi ötekileştirmeden, güler yüzle işimi severek yaptım. Bu nedenle arkamda büyük bir destek olduğuna inanıyorum, zaten adaylığım açıklandığı günden bu yana gelen destekler bana güç veriyor. Ak Parti gönüldaşları, mahalle başkanları beni arayarak yanımda olduklarını, destek vereceklerini söylüyorlar.

KANUNLARI, HUKUKU, YÖNETMEYİ ÇOK İYİ BİLİYORUM.

İşte bu güçle yaklaşık 300 bin seçmenin bulunduğu Gebze’de seçimi kazanacağıma inanıyorum. Kanunları, hukuku, yönetmeyi çok iyi biliyorum. Ben Gebzelilere particilik yapmadan ayrıştırmadan hizmet yapacağımın sözünü veriyorum. Benim sevdam koltuk değil memleket sevdasıdır. Ben herkesimden oy alacağıma inanıyorum.’’

İYİ PARTİ’YE GEÇİŞİMDE PAXARLIK OLMAMIŞTIR

Ak Parti’de siyaset yaptığı süreçte İYİ Parti’ye geçişini de anlatan Sadık Güvenç, ‘’AK Parti’deyken bir takım sorunlar yaşanmıştı. İYİ Partiye geçişim benim özgür iradem doğrultusunda aldığım bir karardır. Burada kesinlikle bir pazarlık söz konusu olmamıştır.’’ Dedi.

İTTİFAK YOK ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ

İl Başkanı Nusret Acur’da yaptığı konuşmada Sadık Güvenç’in adaylığının İYİ Parti rozetini taktığı gün belli olduğunu belirterek; ‘’AK Parti’den istifasından sonra bir süreç başlattık. En doğru isim olarak gördük. Kesinlikle bir pazarlık süreci olmamıştır.’’ Dedi.

İttifak konusunda gazetecilerin sorusunu cevaplandıran İl Başkanı Acur; ‘’geçen yerel seçimde ittifak yapılmıştı. Ancak bu seçimde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz. Adaylıkları açıklanan isimler hiçbir zaman geriye çekilmeyecek.’’ Şeklinde konuştu.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap