GIDA MÜHENDİSLERİNDE KAZANAN SEMA KOPAL

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Gıda Mühendisleri Odası’nda Genel Merkez delege seçimlerini bir kez daha Sema Kopal’ın listesi kazandı

 İki yılda bir yapılan Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilciliği Genel Merkez delege seçimleri İstanbul Karaköy’de, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde yapıldı.

Kocaeli Genel Merkez delege seçimlerinde iki liste yarıştı.

Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilcilik Başkanı Sema Kopal ve ekibi Biz Kimiz adlı tanıtım yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Delege adaylarımız, yönetime geldiğimiz Ekim 2017’den bu yana özveriyle mesleğimize ve meslektaşlarımıza yararlı olabilmek için çaba gösteren Oda yöneticilerimiz, Komisyonlarda aktif olarak çalışan meslektaşlarımız ve gönüllü olan diğer meslektaşlarımızdan oluşmaktadır.”

Seçimler İstanbul’da yapılmasına rağmen Oda üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Gıda Mühendisleri Odası üyeleri, Oda’sına, mesleğine, geleceğine sahip çıkmak için seçimlere katılarak özgür iradesiyle oyunu kullandı.

Delege seçimlerinde Sema Kopal’ın listesi büyük bir farkla seçimi kazandı.

Seçim hakkında açıklama yapan Selma Kopal; ‘’Gıda Mühendisleri Odası Genel Merkez Genel Kurulu Mart 2024’te Ankara’da gerçekleştirilecek.

Delege seçimlerini kazanan Halkçı Mühendis anlayışına sahip olan delegelerimiz ve Oda yönetimimiz;

Toplum ve halk yararına Gıda Mühendisliği mesleğini icra etmeyi savunur.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve O’nun “hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir”, ilkesinin savunucusudur. Bu yüzden Oda çalışmalarımızda yol göstericimiz bilimdir.

Bilim ve teknolojiyi insanlık yararına ve doğal dengeyi koruyacak biçimde kullanmayı mesleğimizin temel ilkesi olarak kabul eder.

Biz, meslektaşlarımızın özlük haklarının sağlanmadığı ve bize ihtiyaç duydukları her an gücümüz ve olanaklarımız ölçüsünde yanlarında olmaya çalışıyoruz.

Kocaeli’de hiçbir gıda mühendisi yalnız değildir, hiçbir meslektaşımız sorunları karşısında çaresiz değildir. Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilciliği olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gücümüz ve olanaklarımız ölçüsünde tüm meslektaşlarımızın yanındayız.

Kocaeli’de yarattığımız verimli, etkin ve önemli çalışmaların artarak devam etmesi için;

Bu çalışmaların Genel Merkez’e de taşınması için;

Oda’mızın daha güçlü olması, meslektaşlarımız yararına daha etkin çalışmalar yapması için çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap