GTO, ÖZEL SEKTÖR AR-GE VE YENİLİK DESTEKLERİ KONULU ÖNEMLİ BİR SEMİNERE İMZA ATTI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Gebze Ticaret Odası devletin verdiği teşviklerden haberdar olmak ve bu teşvikler aracılığı ile yatırımları arttırmak, üretilenleri ihraç etmek amacıyla seminere evsahipliği yaptı.

TÜBİTAK TEYDEB Başkanlığının destekleri ve TOBB TÜRKİYE Yazılım Meclisi işbirliği ile; Gebze Ticaret Odası nezdinde 19. ve 41. Meslek Komitelerinin organizasyonu üstlendiği, TÜBİTAK UME Konferans salonunda gerçekleştirilen seminere; TOBB Türkiye Yazılım Meclis Başkanı Ertan Barut ve TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı . Dr. Hasan Selçuk Selek, Özel Sektör AR-GE ve Yenilik Destekleri konulu programa Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) Müdürü Doç. Dr. Mustafa Çetintaş, GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü  Prof. Dr. Murat Çemberciİ, GTÜ Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Çalık, GTÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Genel Müdürü Önder Başkaya, TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Bilişim Vadisi yetkilileri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Sanayide yatırımların hızlandırılması ve ekonomik gelişmenin sağlanmasının teşvik politikalarının en temel amacı olduğunun altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, devletimizin verdiği teşviklerden haberdar olmak ve bu teşvikler aracılığı ile yatırımlarımızı arttırmak, ürettiklerimizi ihraç etmek amacıyla düzenlenen toplantının bölgemize katma değer sağlayacak şekilde sonuçlanması temennisinde bulundu.

Toplantı TÜBİTAK TEYDEB Ar-Ge Projeleri Destekleme Programları kapsamında, desteklerden faydalanmaya hak kazanan firmalara teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu. Meslek komitesi adına konuşma yapan Oda üyesi Salih Kükrek, Gebze Ticaret Odası’nın YAZILIM (62.01) sektörüne özel meslek komitesi kuran ilk oda olduğunu ve Gebze’nin en fazla Ar-Ge projesi yapan ilk 5 bölge arasında yer aldığını ifade etti.
Program kapsamında TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka Merkezi ve Bilişim Vadisi 42 Okulları ziyaret edildi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap