GTÜ’LÜ AKADEMİSYENLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mühendislik Fakültesi’nden Prof. Dr. Selçuk Toprak liderliğindeki GTÜ ekibi, SMARTEnvi projesi ile büyük başarı kazandı. Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mühendislik Fakültesi’nden Prof. Dr. Selçuk Toprak liderliğinde, Prof. Dr. Banu Çetin, Doç. Dr. Çiğdem Balçık ve Araştırma Görevlisi Oğuz Dal’dan oluşan proje ekibi GTÜ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen SMARTEnvi adlı AB Erasmus+ projesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından ‘İyi Uygulama’ etiketi ile ödüllendirildi. Bu prestijli etiket, 2023 yılına kadar tamamlanan 132 proje arasından sadece 2 projeye verildi.

DEĞERLENDİRME ÜÇ ANA KRİTERE DAYANIYOR

Gebze Teknik Üniversitesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İyi Uygulama’ etiketi, özellikle başarılı bir şekilde yönetilen ve diğer projeler için ilham kaynağı olabilecek projelere Erasmus+ Ulusal Ajansı tarafından verilen bir onaydır. Değerlendirme, üç ana kritere dayanır: Proje sonuçlarının hedeflerle uygunluğu, proje yönetiminin ve uygulanmasının genel kalitesi, proje etkileri ve sonuçlarının yayılması.

GTÜ ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENİYOR

GTÜ, bu projenin koordinatörü olarak önemli bir rol üstlenirken, diğer proje ortakları şunlardır: Pamukkale Üniversitesi, Fano Büyükşehir Belediyesi (İtalya), Denizli Büyükşehir Belediyesi, Training 2000 (İtalya), Silesian University of Technology (Polonya), Sofia University St. Kliment Ohridski (Bulgaristan), Research and Development Biointech (Bulgaristan), Universitatea Petrol-Gaze din Ploiesti (Romanya). Sosyal ortaklar: Network of Municipalities in the Apennine Mountains (İtalya), Gebze İnşaat Mühendisleri Odası, ECO Knowledge GT (Bulgaristan), Denizli Çevre Mühendisleri Odası, Research Organization and Manufacture of Bioproducts (Bulgaristan) ve Polish Society of Circular Economy (Polonya)”

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap