HASTANE RANDEVUSU ALACAK OLANLAR BUNU YAPMAYI UNUTMAYIN!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Sağlık Bakanlığı randevu sisteminde “Onaylı Randevu Sistemi” uygulamasına geçileceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı uygulamaya göre, ertesi gün randevusu olan hasta akşam saat 8’e kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek. Onaylı Randevu Sistemi adı verilen uygulama pazartesi günü başlıyor.

Yeni randevu sistemini düzenlediği “Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı”nda, açıklayan Koca “Ertesi gün randevusu olan her hastamız, akşam saat 20.00’ye kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek. Bu sisteme Onaylı Randevu Sistemi, MHRS’de başlatılan bu yeni döneme de Onaylı Randevu Dönemi diyoruz. Uygulama pazartesi günü başlıyor. Onaylı Randevu Dönemi hayırlı olsun. Yeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubumuz var, 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları. Bu gruptaki hastalar, onay işlemlerinden istisnadır” dedi.

Onaylı Randevu Sistemi’nin hastanelere, hekimlere zamanı verimli kullanma imkanı sağglayacağını savunan Koca; “Hasta, gelemeyeceği randevuyu iptal edecek. Böylece, randevu sadakatsizliği sebebiyle, şu an boş kalan kapasitemizi hizmet bekleyen hastalar için kullanabileceğiz. Boş kalan her bir randevuda, sistemden randevu alamayıp, talep bırakmış hastalarımıza ulaşacağız. Öncelik, talep bırakan hastalarda olacak” dedi.

Koca taleplerin etkin şekilde karşılanabilmesi için Randevu Koordinasyon Merkezini devreye alındığını da aktardı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap