İBRAHİM KARSLI  ‘’BABA OCAĞI CHP’’DE…

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkanlık seçiminin ardından küskünler tek tek geri dönüyor. 

CHP Darıca Belediyesi Eski Meclis Üyesi Av. İbrahim Karslı, bir yıl önce haklı gerekçeler nedeniyle CHP’den istifa ederek Türkiye İşçi Partisi’ne üye olmuş partisinden milletvekili aday adayı olmuştu. Karslı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in daveti üzerine (CHP BABA OCAĞIDIR) diyerek yeniden partiye dönüş yaptı. Bölgenin genç ve aktif siyasetçilerinden olan Karslı bugün İlçe Başkanlığında üyelik başvurusunda bulunacak.

Avukat İbrahim Karslı konu hakkında sosyal medyada şu duyuruyu yaptı;’’

CHP baba ocağıdır.

CHP Rumeli ve Anadolu Müdafa-i hukuk derneğinin devamıdır.

Anayasa mahkemesinin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı bir dönemde bir hukukçu olarak parti çalışmalarına katılmak görevimiz. Anayasal bir devletten Anayasalı bir devlete dönüştürülmek istenen ülkemizde Atatürk ilkelerinden verilen tavizler ve pasifize bir siyaset anlayışı nedeniyle partiden istifa etmiştim. İstifa gerekçelerimizin tamamı gerçekleşti seçim kaybedildi haklı çıkmayı değil kazanmayı tercih ederdim. Siyaset yolları tıkandığından kısa bir ayrılık yaşandı.

Bu süreçte bana kapılarını açan Türkiye İşçi Partisindeki yoldaşlarıma teşekkürü borç bilirim. Bir Atatürkçü ve Hümanist olarak fikirlerimi açıkça ifade edebildim. Ancak şimdi tarihsel olarak ait olduğumuz yere dönmenin ve partiye güç verme zamanı. Oyları toparlama zamanı .Bölme değil birleşme zamanı.

Siyaseti çıkarlar için değil gelecek için yapıyoruz ve bu noktada safları sıklaştırmak gerekiyor. Atatürk’ün emaneti CHP ve Darıca için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.

Sayın genel başkan Özgür Özel’in daveti üzerine partimize geri dönmeye karar verdim.

Yarın itibarıyla yeniden partimize üyelik başvurumuzu yapacağız.

Umutsuzluk yok…

Yaşasın Cumhuriyet!!!

Av.İbrahim Karslı’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap