İMES OSB CAMİİ İBADETE AÇILDI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Dilovası İMES Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılan İMES OSB Camii’nin açılış töreni Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleşti.

 Açılış konuşmaları İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve Vali Seddar Yavuz tarafından gerçekleştirildi.

 Açılış öncesi selamlama ile konuşmalarına başlayan Vali Seddar Yavuz: “Kardeşlerimizin huzurla ibadet edebilecekleri gerçekten çok güzel mimarisi olan bir camiyi bizler için kıymetli olan Cuma gününde ibadete açıyor olmamız nedeniyle mutluluğumuz bir kat daha arttı. Bu vesileyle Dilovası İMES OSB Camii’nin inşasında emek veren, hayırlarıyla destek olan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. OSB’lerimiz biliyorsunuz çok sayıda insanı istihdam eden ve ciddi bir rol model olan sistem. Tabi burada çalışan kardeşlerimizin sosyal ihtiyaçlarının da karşılanması gerekir. Bunların en önemlilerinden bir tanesi ibadethaneler olmakla birlikte, kreş ve anaokulu da büyük önem arz ediyor. Bu gibi kurum ve kuruluşların da organize sanayi bölgelerimize kazandırılması tabii ki hedeflerimiz arasında. İMES OSB’nin kuruluşundan gelişimine kadar çok büyük emekleri bulunan kardeşimiz merhum İrfan Küçükay’a Allah’tan rahmet diliyor, şu anda birlikte çalıştığımız çok değerli başkanımızı, yönetim kurulu üyeleri ve iş adamlarımızı bu örnek çalışmalarından dolayı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel günlerde buluşmak nasip olsun.” ifadelerinde bulunarak camiinin bölgemize ve ilimize hayırlı olması temennilerinde bulundu.

 Aynı anda 7 bin 977 kişiye hizmet verecek olan İMES OSB Camii’nin açılış kurdelesi, Dilovası İlçe Müftüsü Recep Apaydın’ın yaptığı dualarla ve hayırlı olsun dilekleriyle kesildi.

 Açılışın ardından camide incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki protokol üyeleri, Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrası İMES OSB Camii’nde Cuma namazını eda ettiler.

 Törene; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri ile OSB çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap