İŞ DÜNYASI MAGİAD’IN İHRACAT SEMİNERİNDE BİRARAYA GELDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Marmara Girişimci İş İnsanları Derneği’nin (MAGİAD) düzenlediği  ‘’İş Dünyasında İhracat’’ konulu seminer sanayici ve iş insanlarını bir araya getirdi. Gebze Ticaret Odası Meclis Salonunda gerçekleştirilen seminere sanayici ve iş insanlarının yanı sıra dernek üyeleri katıldı. MAGİAD Genel Başkanı Erhan Atmaca seminerin açılışında ülke ekonomisinin yanı sıra Gebze’nin il konusunu gündeme getirdiği konuşmasında  şunları söyledi;

‘’Dünyanın demokrasi ve özgürlük havarisi ülkelerinin gözleri önünde savunmasız ve çaresiz insanların, müslüman din kardeşlerimizin eli kanlı terör devletinin hedefi olmasının hüznünü ve acısını en derinden hissettiğimiz şu günlerde filistin’de yaşanan insanlık suçunun bir an evvel son bulmasını diliyoruz.

MAGİAD ailesinin başarılarına tanıklık ettiğimiz kıymetli üyeleri, iş dünyasının değerli temsilcileri, Türk ekonomisinin en önemli sorunlarının başında hiç şüphesiz ki cari açığımızdır.

Başta enerji ithalatı olmak üzere ithalat kalemlerimizin ihracat kalemlerimizden yüksek olması nedeniyle oluşan cari açığın kapanması için Türk malı üretimin geçmiş tüm dönemlerden fazla olması için var gücümüzle çalışmaya ve üretmeye mecburuz. Dünyada ve bölgemizde arka arkaya yaşanan felaketlerin piyasalarda oluşturduğu dengesizlikleri ortadan kaldırabilmenin ilk ve en akılcı yolu üretmektir.

Derneğimizin genel merkezininde bulunduğu Gebzemizin türk ekonomisi için önemini anlatmaya gerek bile yok. Transit yolların kesiştiği bir nokta olan, merkezi iktidarın yatırımları ile cazibe merkezi haline dönüşmüş olan Gebzemizin il olması ile ilgili atılacak her adımı dün olduğu gibi bugünde yarında destekleyeceğiz. Gebzemizin il olmasının bölgemizin ticaret dünyasına katacağı değeri hepimizin idrak etmesi erektiğine ve bu yönde atılacak ciddi adımlara destek olmanın bir zorunluluk olduğu inancındayım. İş dünlasında ihracat konulu seminerimizin tüm üyelerimiz ve iş dünyamızın temsilcileri için verimli geçmesini diliyor, katılımlarınızdan dolayı mer birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’

Dernek Başkanı Erhan Atmaca’nın ardından İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı ve Tayaş Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kazım Taycı’da seminerde bir konuşma yaptı. Taycı’nın konuşması sonrasında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Ticaret Bölüm Başkan Yardımcısı Öğretim üyesi Dr. Tuğçenur Ekinci Furtuna ‘’İş Dünyasında İhracat’’ konulu seminerde sunum yaptı. Seminer katılımcılara plaket ve belge takdiminin ardından son buldu.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap