İŞTE DARICA’DAN GÖKYÜZÜNE GÖNDERİLEN ROKET! (VİDEO HABER)

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları (KOSHADOS) Derneği katılım sağladığı Kocaeli Önem Projesi’ne çalışmaları ve görsel şovlarıyla büyük beğeni topladı. Başkan Emre Polat ve dernek üyesi öğrenciler kendi imkanlarıyla yaptıkları roketleri protokol üyeleri ve öğretmenlerle birlikte gökyüzüne gönderdiler ayrıca çocuklara model eğitimi verdiler.

Darıca’nın olduğu kadar bölgemizin en aktif derneklerinden olan Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları (KOSHADOS) Derneği önceki gün görsel şova attı. Dernek Başkanı Emre Polat ve üyeler,  Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte hayata geçirdikleri Özel Nedenlerin Engelleri ile Mücadele (ÖNEM) Projesi kapsamında gerçekleştirilen Gala programında aktiviteleri ve çalışmalarıyla göz doldurdular. Darıca Dudayev Parkı’nda gerçekleştirilen gala gününde dernek olarak açtıkları standta bölge okullarından katılan yaklaşık 300 öğrenciye çocuklara havacılığı sevdirmek ve aşılamak  adına model uçak yapımı eğitimi verdiler. Yapılan uçakların boyamalarını da sağlayan  Başkan Emre Polat ve üyeler model uçakları öğrencilere hediye ederek mutlu ettiler.

Bu arada gala gününde KOSHADOS Derneği Başkanı Emre Polat ve dernek üyelerinin yaptığı roketlerinin gökyüzüne gönderilmesi heyecan yarattı. Birbirinden farklı 5 roketin Kaymakam Yüksel Kara, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve protokol üyeleri ile öğretmenler tarafından ateşlenerek gökyüzüne gönderilmesi galaya katılanlar tarafından merakla ve beğeni ile izlendi.

Kaymakam Yüksel Kara, roketlerin başarıyla fırlatılmasının ardından Dernek Başkanı Emre Polat ve dernek üyelerini tebrik etti. Kara, model uçak ve roket yapımlarının çocukların havacılıkla tanışmaları,  havacılığı sevdirilmesinin ve havacılık tutkunlarının artırılması açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek başta Dernek Başkanı Emre Polat ve emeği geçen katkı sunan herkese teşekkür etti.

ETİKETLENDİ: ,
Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap